ABC kuchennej aranżacji

Nieduże pomieszczenie kuchenne ma taki plus, iż nie będziesz musiał przemierzać w niej kilometrów szukając wyrobów.
Ażeby komfortowo wyekwipować niedużą kuchnię, czasem musimy się jednak mocno nagimnastykować.

specjaliści

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER
Skutek może być niesamowity. Aranżacja niedużej kuchni może być niezwykle komfortowa oraz śliczna. Kiedy bierzesz się za aranżowanie niedużej kuchni, miej na względzie parę przydatnych praw tyczących się wyboru sprzętu AGD. Chodzi o to, ażeby wykorzystane tworzywa (zobacz też: profil aluminiowy) jak też kolorystyka w niedużym stopniu ograniczały powierzchnię. Dzięki kilku trikom kolorystycznym kuchnia będzie się wydawać obszerniejsza niż jest faktycznie. Pomaluj ściany wnętrza na pastelowe barwy, dzięki temu wykreujesz iluzję większego pomieszczenia. Podkreślenie jednej ze ścian przez nadanie jej wyraźnego zabarwienia sprawi, iż wnętrze nabierze głębi. Miej na względzie, iż w niewielkiej kuchni sporo dekoracji to nie dobry pomysł. Dodatki sprawią, iż kuchnia będzie się zdawać mała. Staraj się również skryć kuchenne sprzęty w szafkach, tak by na blatach było niedużo przedmiotów.
fototapety dla dzieci

Źródło: art.widi.pl

W niedużej kuchni powinniśmy odgraniczyć strefy na gotowanie dań czy zmywanie naczyń. Istotny jest również odpowiedni dobór sprzętów. Dobrze sprawdzą się szafeczki jak też stoliki na kołach a także półeczki ponad blatem. W niewielkiej kuchni czasem musimy iść na kompromis. O ile nabywasz zmywarkę, rozważ może o jednokomorowy zlewozmywak – dzięki temu oszczędzisz wiele miejsca.

Zastanów się również nad zakupem przyrządów wielozadaniowych, na przykład pieca mającego funkcję mikrofalówki. W niedużej kuchni znakomicie sprawdzi się również okap do zabudowy.