Aranżowanie pokojów dziennych oraz jadalni i kuchni

Planowanie własnego pierwszego , mieszkania, to podobno jedna z lepszych rzeczy w życiu młodych małżeństw. Uważam, że niedaleko kuchni najistotniejsza jest umeblowanie salonu i jadalni. Dawniej pokoje te kreowały samodzielne, zamknięte przestrzenie. Współcześnie natomiast przyszła popularność na kojarzenie pokoju dziennego z jadalnią. Tworzą one skomponowaną część domu.

wnętrze do aranżacji

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżacja salonu z jadalnią powinna być odpowiednio zaplanowana. W pokojach owych spędzamy większą część wolnego dnia. Pokój jadalny z reguły wygospodarowana jest z części salonu i usytuowana jest na pograniczu kuchni i pokoju dziennego. Współczesna jadalnia to zazwyczaj taborety i stolik chyba, że tworzymy dom, w takim przypadku posiadamy większe możliwości. W pomieszczeniu tym, możemy ulokować meble garderoby poznań typu barek, kredens, w którym umieścimy potrzebne w jadalni naczynia. Mogą się w tym miejscu znaleźć, również takie, które będą stanowiły elementy ozdobne.

salon aranżowany w jasnych kolorach

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Przy aranżacji pokoju dziennego i jadalni istotne jest, aby stolik nie stał w ciągu komunikacyjnym. Trzeba również pamiętać o tym, aby oba pokoje miały elementy spójne i umeblować je w podobnym stylu. Takie zaprojektowanie powierzchni jest niezmiernie wygodne. Przygotowane dania bezpośrednio z kuchni można dostarczyć do stołu w jadalni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pani domu ma cały czas kontakt z domownikami bądź gośćmi znajdującymi się w pokoju jadalnym (wizytówka internetowa OneDesign.PL).

Umeblowanie pokojów gościnnych i pokoi jadalnych możemy utrzymać w pokrewnej kolorystyce tkanin oraz sprzętów. Natomiast dla osób odważniejszych i z większą pomysłowością można na obydwóch przestrzeniach zastosować odmienne aranżacje. W części stołowej na podłodze mogą być płytki, natomiast w pokoju gościnnym panele. W obu częściach mogą znajdować się wykładziny rozbieżne kolorystycznie, to samo ze ścianami. Jeżeli chodzi o umeblowanie, również nikt nie zabroni nam zestawiania sprzętów współczesnych z meblami w stylu retro.

Wszystko uzależnione jest od własnej wyobraźni i gustu. Na małych przestrzeniach projektowanie salonów i pokojów jadalnych wypada już bardziej przemyśleć. Duży zrobiony z drewna stół należy wymienić na rozsuwany, a masywne tapicerowane krzesła zamienić lekkimi składanymi, które można wsadzić do schowka, kiedy nie są używane.