Całkowita harmonia między ciałem, duchem oraz umysłem wydaje się być możliwa — nawet w dzisiejszych stresujących czasach

W zdrowym ciele — zdrowy duch. Każdy Polak słyszał to motto. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że umysł jest tu trzecim, ale nie najmniej istotnym elementem.
Aby osiągnąć w życiu spokój oraz jedność, należy dbać o to, żeby na linii ciało — duch — umysł nie dochodziło do jakichkolwiek spięć.

klej

Autor: B Mauro
Źródło: http://www.flickr.com
gazeta

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com
Miano wellness było wymyślone przez amerykańskiego doktora Halberta Dunn’a w 1959 roku. Jest używane ono do dziś.

Odpowiada Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę (http://ogloszenia.infoludek.pl/ogloszenia/kategorie/short/praca-szukam-pracownika-edukacja.xhtml) pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Pojęcie to w obecnych czasach dosyć często używane jest przez salony SPA i dlatego znaczny procent osób przypuszcza, że są one wyrazami bliskoznacznymi. Wypracowanie wewnętrznej równowagi wiąże się z pogodnym samopoczuciem. Ma na to wpływ pozytywne podejście do życia, właściwa dieta, ale też różne ćwiczenia. Ważny jest także sport. Uprawianie wybranej dyscypliny aktywizuje nasze ciało i sprawia, że pojawia się w nim hormon szczęścia — endorfiny. Sporo międzynarodowych korporacji zaczyna w obecnych czasach dostrzegać potencjał, który tkwi w zadowolonym pracowniku. Jest on wydajniejszy i chętniej angażuje się w nowe projekty. Rzadziej też popada we frustrację albo konflikty z ludźmi. Zatem spółki troszczą się teraz nie tylko o zdrowe ciało swoich pracowników, zapewniając im pakiety do dobrych przychodni, ale też o ich ducha i umysł, gdy oferują karnety do SPA i na siłownie.

Mogą być to również imprezy integracyjne, wspólne wyprawy na narty albo troska o to, żeby w firmowej kuchni stale znajdowały się świeże owoce oraz pyszne soki dla wszystkich pracowników.