Co powinny zapewnić kinkiety oraz w jaki sposób mogą one wyglądać?

Aranżując oświetlenie domów zazwyczaj zakładamy wykorzystanie dużej ilości źródeł światła. W zależności od efektu, jaki chcemy otrzymać, odpowiednim rozwiązaniem by było użycie kinkietów, które przedstawiają ciekawą alternatywę dla zamontowanego na górze oświetlenia lub mogłyby tworzyć harmonijną całość wspólnie.

kominek

Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Tendencje minimalistyczne w wystroju wnętrz mogłyby się także przenosić w sferę oświetlenia. Oznacza to, że coraz częściej szukamy różnych nowoczesnych lamp, które mogą zadziwiać swoją strukturą, metodą rzucania światła czy też materiałami. Dlatego też kinkiety moglibyśmy zawiesić w każdym miejscu tam, gdzie jest potrzeba dodatkowego oświetlenia pokoju lub korytarza. Oczywiście pamiętając o tym, że takie podświetlenie będzie niezwykle nastrojowe oraz łagodniejsze od lamp przymocowanych do sufitu. Z tego też powodu kinkiety doskonale sprawdzą się przy oświetleniu obrazów, luster czy elementów dekoracyjnych. Nowoczesne modele pozwalają nam kreować przy pomocy oświetlenia nowoczesne wnętrze lub stwarzać klimat czy uwydatniać walory mieszkania.
kinkiety

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie rezygnuje się z różnorodnych dodatków na rzecz ascetycznej prostoty. Z drugiej jednak strony stosuje się cechy suroWCów, aby nadać im nowatorskie formy. Projektanci lubią nadawać kinkietom różne formy. Dla przykładu istnieje w sprzedaży kinkiet w formie kropli wody lub sześcianu.

Nie ociągaj się! Jeżeli ciekawi Cię ten tekst, to kolejny interesujący artykuł ukryty jest w podanym linku. Zostaw nam swój opis – będzie nam bardzo miło.

Takie lampy poza tym, że dają światło, podkreślają elementy przestrzeni. Jest przykładowo kinkiet, który stanowi wysunięte źródło blasku doskonale podświetlającego postać będącą przed lusterkiem i dzięki temu można by poprawić make-up.

Jeśli masz w domu dzieła sztuki, którymi chciałbyś się pochwalić, to jest to niezwykle stylowy sposób na ich wyeksponowanie. Taka innowacyjna lampa znakomicie sprawdza się w salonie, biurze albo toalecie.