Co warto wiedzieć o aromaterapii?

Polepsza samopoczucie, niweluje przykre niedomagania, uspokaja. Możesz ją stosować w domu czy też w salonie SPA. Oto aromaterapia, w której wykorzystuje się naturalne eteryczne olejki.
Węch jest jednym z najlepiej rozwiniętych a także w największym stopniu czułych zmysłów.

ekspert

Autor: Atlantic Groupe,
Źródło: Atlantic Groupe,
Jadalnia

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie on najprędzej przekazuje do mózgu zewnętrzne bodźce. Ma też istotny wpływ na samopoczucie, postępowanie danej osoby. Czasami nawet nie przypuszczamy, że to właśnie woń może być powodem gorszego nastroju. Dlatego też bardzo często celem zrelaksowania się, używa się stosownych eterycznych olejków, pachnideł czy chociażby świec zapachowych takich jak dla przykładu Yankee Candle mały słoik o woni domowych, kremowych truskawkowych lodów, która wprowadzi Cię w świetny nastrój.
Aromaterapię od stuleci wykorzystuje się w zwalczaniu przeróżnych dolegliwości. Sukces tej metody może udaremnić jednak doustne spożycie olejku eterycznego. Wtenczas w pokarmowym układzie dojść może do zmiany składu połkniętej substancji.

Jeżeli zafrapował Cię ten tekst, bez ociągania przeczytaj ciekawe uwagi z witryny takiej tematyki – one też okażą się dla Ciebie wartościowe.

Tenże sposób stosowania aromaterapii jest możliwy tylko w homeopatii. Wtenczas dana osoba przyjmuje preparat, np. tabletki z dodatkiem eterycznego olejku. Aromaterapię możesz wykorzystywać na dwa sposoby – przez skórę jak też układ oddechowy. A zatem olejki eteryczne można wcierać w skórę w czasie masażu, dodawać je do wody w wannie, a nawet wykonywać kompresy z ich użyciem. Co więcej aromaterapię wykorzystuje się w inhalacjach.

Powinniśmy jednakże pamiętać, iż węch najszybciej wychwytuje wszelakie wonie. Dlatego też bez względu od sposobu zaaplikowania eterycznego olejku, to na początek poczujemy jego zapach.