Czemu z małymi łazienkami taka ilość problemów podczas projektowania, jak się rozsądnie za to zabrać.

W wielu mieszkaniach i domach łazienka nie ma wielkich wymiarów. Niestety projektanci często oszczędzają na jej wielkości, a przecież jest to jedno z najistotniejszych miejsc w domu i powinno być funkcjonalne i w miarę wygodne. Charakteryzowało się tym zwłaszcza dawne budownictwo, ale aktualnie także w wielu przypadkach łazienka jest dużo mniejsza niż powinno to być.

ciekawe pomysły na łazienkę

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież musi się w niej zmieścić kilka sprzętów, bez których nie można by było normalnie funkcjonować. Przede wszystkim konieczny jest jakiś prysznic lub wanna, oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy i oba również mają spore grono zwolenników i przeciwników. Oprócz tego przyda się umywalka, nawet w najmniejszej łazience warto się nad nią zastanowić, bo korzystanie z wanny przez dłuższy okres czasu będzie bardzo niewygodne. Do tego konieczna jest ubikacja, wraz z systemem spłukiwania, powinna się także zmieścić także nieduża pralka i kilka szafek. Dlatego też w przypadku niedużych łazienek czasami będzie się trzeba nieco natrudzić, aby wszystko odpowiednio zaprojektować, ale na szczęście każde z pomieszczeń da się w ciekawy sposób urządzić. W rzeczywistości możliwości na ciekawą aranżację jest naprawdę dużo, zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i sprzęty i materiały. Jeżeli ktoś będzie miał ciekawy pomysł na łazienkę, to poszukać może w okolicznych sklepach z wyposażeniem wnętrz potrzebnych do tego materiałów wykończeniowych i akcesoriów, a biorąc pod uwagę ich aktualnie oferowaną liczbę, to z pewnością je znajdzie.

stylowa łazienka

Źródło: flickr.com
Czasami inspiracją mogą tu nawet być gotowe aranżacje wystawiane przez sklepy, wówczas wystarczy je tylko zaadoptować do konkretnego wnętrza. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem wśród właścicieli mieszkań zaczęła się przykładowo cieszyć łazienka (kabina prysznicowa) w stylu skandynawskim. Stosuje się w takich łazienkach głównie biel, ona jest najważniejszą barwą i ona tam króluje- łazienka w stylu skandynawskim. Tego typu styl doskonale sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń, to właśnie jasne kolory nadają wnętrzu większej przestronności i uroku.