Czy da się tanio postawić domek?

Czy można bez zbytnich kosztów zbudować nieduży, lecz wygodny domek? Czy jest granica gospodarności, poza którą jest już tylko niedorzeczność? Może problem nie leży w środkach pieniężnych, lecz w umiejętności pogodzenia oczekiwań z naszymi możliwościami finansowymi?
Jeżeli już podjęta została ta jedna z najistotniejszych w naszym życiu decyzji jak też pogodziliśmy się z kredytem na pokaźną część życia – ażeby już nigdy nie spotkać opryskliwego sąsiada, nie słyszeć odwiecznego labidzenia sąsiadki z parteru jak też nie zatykać uszu przed notorycznym wrzaskiem rozwydrzonych dzieci z naprzeciwka, za to o świcie wychodzić przed własny niewielki budynek i stojąc na własnym, sumiennie koszonym trawniku przyglądać się pięknie wypielęgnowanym krzewom – to pora najwyższa, by uświadomić sobie prawdziwość najistotniejszą: tani dom nie istnieje.

Miękkie i kolorowe wykładziny w pokoju dziecka

Autor: Sklepy Komfort S.A.
Źródło: Sklepy Komfort S.A.
Nieco zaoszczędzić możemy, kupując projekt domu o nieskomplikowanej bryle. Można zakupić gotowy projekt domku, bądź polecić jego wykonanie firmie, której misją jest projektowanie domów.
Oszczędzanie na jakości suroWCów budowlanych to najgorsza z wykonalnych form oszczędzania. Pamiętajmy, iż wymiana defektowego materiału, nabytego okazyjnie bez rachunku, kosztuje o wiele więcej aniżeli taki sam surowiec znakomitej jakości, jaki będzie wprawdzie troszkę kosztowniejszy, jednakże służy bezawaryjnie przez wiele lat.

Z pewnością o wiele bezpieczniej jest kierować się starym maksymą, że nic nie kosztuje tak wiele, ile sobie wyliczymy, tylko zawsze kilka procent więcej. Jeśli w porę przyswoimy sobie ową prawdę – życie będzie dużo prostsze oraz – reklama kalisz nie będzie przysparzać nam mnóstwa zawodów.