Dekoracje mebli w domu

Obraz wysłużonej, niegdyś nowej, szafki z drewna już nie wprawia cie od rana w dobry nastrój, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu odpadów wielkogabarytowych? Irytuje Cię nijaka, biała lodówka? Mamy na to radę! Zamiast gromadzić fundusze na nowe wyposażenie, możemy tchnąć życie w sprzęty, które już posiadamy. Wystarczy tak niewiele, by stały się głównym punktem wnętrza.

mieszkanie

Źródło: flickr.com
Chwyćmy więc za pędzle, walki i po dokładnym oczyszczeniu pomalujmy meble. Należy wybrać kolor pasujący do wnętrza (zobacz projektant wnętrz) i charakteru mieszkania, tak aby odświeżony sprzęt stał się jego ozdobą. Aby nadać nowemu sprzętowi charakteru, możemy go dodatkowo ozdobić. Mogą być to kupione lub przygotowane własnoręcznie szablony tudzież specjalne naklejki. Za „malarskie płótno” posłużyć nam może nawet nudna lodówka. W parę chwil, odmienimy kuchenne wnętrze, naklejając naklejki na lodówkę – demur.pl/naklejki/na-lodowke. Okleiny mogą przedstawiać wszystko – każdy motyw i wzór, dekorując pomieszczenie kuchenne, jak i przykrywając drobne zadrapania.

Warto zapoznać się również z techniką decoupagu. To nieskomplikowana, stosowana już w Polsce od parunastu lat, a przy tym oferująca niesamowite efekty technika zdobienia przedmiotów. Przedmiotów o których już nikt nie pamięta, które lata świetności maja już dawno za sobą, jak i tych nowych, aby nadać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Aby zapoczątkować naszą kreatywną historię z techniką docoupage mile widziana jest niewielka ilość fantazji, nożyczki, papier który mamy zamiar przykleić na przedmiot, klej a także warstwa mającą za zadanie chronić nasze ręczne poczynania czyli lakier.

kuchnia

Autor: Candy Polska Sp. z o.o
Źródło: Candy Polska Sp. z o.o
Przede wszystkim zastanówmy się na jaki efekt liczymy. W zależności od tego na jakim surowcu będziemy tworzyć, musimy użyć kleju do danej powierzchni. Klej najwygodniej jest aplikować na przedmiot, który będzie wyklejany, oraz na same materiały. Po całkowitym wysuszeniu obleczmy wierzchnią część warstwami lakieru. Ważne jest by nie nakładać nowej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie jest sucha. Upragniony efekt otrzymujemy wtedy gdy po dotknięciu dłonią powierzchni, nie odczuwamy zgrubień.

Dzięki tym niesprawiającym wiele trudności i stosunkowo tanim technikom nijakie sprzęty zamienią się w prawdziwe dzieła sztuki.