Dom w industrialnym stylu – rady i pomysły, jak je urządzić

Styl industrialny to trend, który ostatnimi czasy rządzi w nowoczesnym budownictwie. Budowanych jest coraz więcej mieszkań czy domów wykorzystujących taki wystrój, a nawet coraz więcej lokali jest specjalnie adaptowanych tak, by wyglądać industrialnie. Jak wprowadzić nieco industrialnego stylu do naszego mieszkania?

Czym cechuje się styl industrialny?

meble

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Powstały w połowie XX wieku w Stanach styl industrialny to w głównej mierze surowy beton, matowo połyskujący metal oraz szkło – nic więc dziwnego w tym, że wpasuje się on niemal do każdego wnętrza. Naturalny dla tego stylu minimalizm niewątpliwie nigdy nie przestanie być modny – zobacz więcej: . Lofty czy mieszkania w tym stylu wyróżniają się zazwyczaj również wielką przestrzenią, która ma nieskończone możliwości aranżacyjne. Warto wspomnieć o tym, że industrialny styl nie lubi przepychu i przesady – za duża ilość mebli czy dodatków aranżacyjnych może go po prostu przytłoczyć, niszcząc jego efekt. Jeśli jednak wybierzemy odpowiednio stylizowane meble loft zyska wyjątkowy wyraz, który będzie bez wątpienia przyciągać spojrzenia. Sprawdź tu: designerskie meble biurowe.

Jak wpasować industrialne meble w wystrój pomieszczenia?

Meble industrialne wyróżniają się w głównej mierze prostotą i użytkowym charakterem. Są one zazwyczaj stylizowane tak, by prezentowały się jak przedmioty, które kiedyś służyły pracownikom fabryk czy warsztatów. Używając meble industrialne możemy nadać naszemu pmeble (zweryfikuj te opinie)zczeniu zarówno klasyczny, jak i bardziej ekstrawagancki wygląd – wszystko zależy od użytych dodatków aranżacyjnych i dekoracyjnych. Powinniśmy bezwzględnie pamiętać, by być ostrożnym z ilością wykorzystywanych dekoracji. Jeśli wykorzystamy zbyt dużo ozdób lub zbyt obszerne meble loft stanie się przytłumiony i będmeble (który transport mebli Wrocław jest najlepszy)o prostu prezentował się jak skład pełen starych mebli, z umiejscowieniem bez rozsądnego planu.
Rozplanowanie mebli industrialnych we wnętrzu również także stanowi ważną kwestię. Muszą być one ułożone w miarę możliwości wzdłuż ścian, pozostawiając na środku jak najwięcej pustej przestrzeni. Dzięki temu optycznie powiększymy pomieszczenie i damy mu wygląd jak z dawnych lat. Źródło: Pracownia mebli Rekoforma.