Elegancko wykonane szkatułki czy talerze na owoce — można wykonać je samodzielnie!

Ten, kto chce tworzyć niepowtarzalne rzeczy, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że niekiedy bywa to znacznie prostsze, aniżeli nam się wydaje.
Jeśli myślimy o tym, aby w swym mieszkaniu stworzyć niektóre przedmioty swoimi rękoma, to świetnym wyjściem jest metoda decoupage.

dania
decoupage

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Warto na nią postawić, gdyż jest niezwykle łatwa oraz spodoba się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym dekoratorom. Decoupage pochodzi z francuskiego i znaczy tyle, co przyklejanie na wybraną powierzchnię wzorów wyciętych z papieru, a następnie wielokrotne nakładanie lakieru. Dlaczego lakieru? Ponieważ mamy zamiar zatrzeć pod opuszkami to, że papier jest naklejony. Jeżeli nie będzie się dało go wyczuć, to na pewno duża część naszych gości pomyśli, że samodzielnie malowaliśmy talerz lub szkatułkę. Mogłoby się zdawać, że w takim sposobie dekorowania robić trzeba wyłącznie kwiaty. Nie jest to do końca prawda, chociaż faktycznie wiele osób kocha taki rodzaj aranżacji.

Szalenie nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeglądnąć nasz artykuł. Jeżeli masz ochotę na nowe, to kliknij link kabiny prysznicowe Wrocław i przenieś się do kolejnej strony.

Metodą decoupage możemy wyczarować przepiękne ramy do lustra, talerze czy wieszaki na płaszcze. Przyklejać papier da się do drewna, szkła i metalu. Trzeba go jedynie należycie przygotować. Nie zapominajmy o tym, że wszystkie niezbędne rzeczy możemy kupić w sklepie. Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, to zakupy w internecie będą optymalnym pomysłem. Kupimy lakier, pędzle i klej.

Jeżeli zdecydujemy się spróbować tego zajęcia, to może się okazać, że stanie się to naszym hobby. Będziemy robić piękne przedmioty, które będziemy mogli wręczać przyjaciołom na różne okazje.