Fototapeta jako wyjątkowa dekoracja pomieszczenia – przykładowe propozycje

Szukasz dekoracji ściennej, która ożywi Twoje mieszkanie? Doskonałym rozwiązaniem będzie fototapeta. Możesz między innymi wybrać czarno-białą fotografię bądź kolorowe krajobrazy z naturą. Oto garść inspiracji.
Fototapety czarno-białe
Fototapety czarno białe wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Uniwersalna kolorystyka i różnorodność dostępnych wzorów sprawiają, że takie fototapety idealnie sprawdzają się zarówno w tradycyjnych jak i bardzo nowoczesnych wnętrzach, a także modernistycznych loftach – wystarczy wybrać fototapetę w odpowiedniej stylistyce.

szablony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Na przykład eleganckie grafiki można wykorzystać w aranżacji glamour, a romantyczne fotografie będą pasowały do mieszkań inspirowanych klimatem vintage. Oferowane są między innymi gustowne desenie, urokliwe uliczki, monumentalne mosty oraz graficzne fototapety. Czarno-biała kolorystyka pozwala na duże możliwości manewrowania wzorami w aranżacji pomieszczeń – białe fototapety. W zależności od oczekiwań można wybrać wzór bardziej efektowny lub ocieplenie poddasza Katowice nostalgiczny, jaki utworzy w pomieszczeniu odpowiedni nastrój. Popularne czarno-białe fototapety to między innymi: fototapeta pomost – subtelny wzór to świetna dekoracja małego pomieszczenia jaka nadaje mu głębi, fototapeta brzozy – znakomicie sprawdzi się w salonie bądź w sypialni jako dekoracja inspirowana naturą, fototapeta abstrakcja – dla wielbicieli nietypowych wzorów, nada charakteru każdemu z monotonnych wnętrz.
Fototapety wodospad
Na pewno każdy chciałby kiedyś wziąć kapiel w górskim jeziorze otoczonym wodospadem, cieszyć się takim urokliwym krajobrazem, czy czerpać przyjemność kiedy w ciepły dzień woda kapie prosto na ciało. A jak wspomniane marzenie przenieść na zwykłą rzeczywistość? Okazuje się, iż znakomitym pomysłem na stworzenie kojącego klimatu we własnych czterech kątach są fototapety wodospad – znajdź tutaj. Zdjęcie z wodospadem wprowadza w stan odprężenia, którego z pewnością potrzebujemy po pracowitym dniu. Taką fototapetę można zaaplikować na ścianę w pokoju dziennym, ale obecnie dostępne technologie pozwalają również na stosowanie fototapety w łazience. Fototapeta laminowana może być zastosowana w łazience obok wanny, a nawet na drzwiach przysznicowej kabiny. Powłoka laminowana jest odporna na wilgoć, co umożliwia wykorzystanie fototapety w miejscach, które mają bezpośrednią styczność wodą, bez obawy o zniszczenie czy odklejanie się dekoracji. Fototapety wodospad to bardzo szeroka oferta, dzięki czemu każdy może stworzyć upragniony efekt w swoich czterech ścianach.

Proponowane są wielkoformatowe wydruki zdjęć utrzymane w kolorystyce klasycznej zieleni, ale również z odcieniami żółci czy czerwieni, jak i bardzo jasne gdzie przeważa biel otaczająca wodospad. Jeżeli chcemy ubarwić wnętrze można także wybrać fototapetę, która ukazuje rozpryskującą się górską wodę w połączeniu ze słonecznymi promieniami tworzącymi piękną tęczę.