Fototapeta: metoda na optyczne powiększenie niedużego pokoju dziennego w bloku

termometr
Jeśli masz malutki salon w bloku, wykorzystaj fototapetę. Jest to sprawdzony sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia oraz na ożywienie jego aranżacji.
W małym salonie w bloku rewelacyjnie sprawdzą się fototapety z widokiem, dla przykładu miasta.

termometr
Autor: Forecaster
Źródło: Forecaster
Im będzie on bardziej duży, tym przestrzeń małego salonu w bloku wyda się większa. Podobną fototapetę wskazane jest wyeksponować w zaułku wypoczynkowym, przykładowo na ścianie za sofą, na wprost niej czy w aneksie jadalnianym- . Jeśli salon urządzony jest dosyć oszczędnie, z prostymi sprzętami, możemy nabyć fototapetę wielobarwną, przykładowo fototapety abstrakcja.
Najczęściej jednak pewniejszym rozwiązaniem będzie fototapeta w stonowanych odcieniach – utrzymana w brązach bądź czarno-biała. W niedużym pokoju dziennym w bloku czyni wrażenie, jest efektowna, natomiast nie przytłacza. Istotnym jest także to, iż łatwiej dobrać do niej pozostałe fragmenty wystroju, takie jak tapicerkę, meble aniżeli do fototapety barwnej. Fototapeta z głębokim motywem, fotografią rośliny w makroskali lepiej będzie wyglądała w dużym pomieszczeniu. Nadadzą się również jako fototapety (inspiracje demur) do biura. Niewielki salon w bloku mogłaby zwyczajnie przytłoczyć – wyniosła fototapeta do biura. Fototapety odnajdziesz w każdym supermarkecie budowlanym, a również w sklepach online, które posiadają ich bogatą ofertę i na ogół, prócz swoich wzorów, wykonują fototapety na zlecenie.

Można przekazać własne zdjęcie do sklepu pocztą e-mail oraz wyznaczyć, na jakich rozmiarach fototapety nam zależy (może ona zająć całą ścianę w niedużym salonie w bloku). Te w rozmiarze XXL dostaje się w kilku doskonale do siebie dobranych częściach (są samoprzylepne). Realizacja zlecenia trwa od 3 do 8 dób roboczych.