Garnki i patelnie żeliwne – zalety oraz minusy

Jeżeli masz już za sobą czas fascynacji teflonowymi patelniami na aluminiowym szkielecie, już czas na odwrót od lichoty za stówkę oraz powrót do źródła. Do żeliwnego świata.
Na teflonowej patelni kucharzyć może każdy.

Teflon to wrota do krainy bylejakości i łatwizny. O ile smażenie nie znaczy dla Ciebie wyłącznie jajecznicy szykowanej w pośpiechu przed wyjściem do pracy, zamknij te teflonowe wrota. Kucharzenie na żeliwnej patelni nastręcza jakiejś biegłości. Nie jest to wcale trudne, czego boi się mnóstwo ludzi. Jednakże nie jest to też bezkrytycznie łatwe, trzeba umieć zastosować jeden czy drugi prosty chwyt, aby potrawy nie przylegały do dna rondli. Tyczy się to zwłaszcza patelni z żeliwa nie pokrywanego żadną ponadplanową warstwą. Żeliwne patelnie z dodatkowymi powłokami są jeszcze prostsze w obsłudze. Pewna doza kucharskiej pasji, za czym idą zazwyczaj kucharskie umiejętności, będzie tutaj wymagana.
materiałów
Walory żeliwnych patelni to : wSPAniałe przewodnictwo ciepła, które równomiernie rozchodzi się po całej nawierzchni patelni. Patelnia żeliwna powoli się grzeje oraz powoli stygnie. To całkiem inna jakość smażenia aniżeli w przypadku rondli aluminiowych, które grzeją się szybko jak też ostygają w tempie ekspresowym natychmiast po ściągnięciu z ognia. Uniwersalność – patelnie oraz garnki z żeliwa doskonale nadają się na każdy wariant kuchenek: gazowe, indukcyjne.

Żeliwo meble francuskie warszawa Le Creuset jest to najbardziej cenione na świecie sagany żeliwne z żeliwa emaliowanego. Garnki Le Creuset są dostępne w niesłychanie wielu odcieniach a także wielkościach.