Jak można skłonić swoje dziecko do polubienia przeszłości i geografii równocześnie opowiadając mu o wyspie Kunta Kinte?

Ktoś kiedyś wspomniał, że kiedy osobnik przestaje śnić, to umiera. Marzenia są wielokrotnie motorem działania, dzięki nim robimy czasem rzeczy nietypowe, lecz często potem jesteśmy ze swojej osoby dumni, iż zdobyliśmy się na przeprowadzenie tego typu lub innej czynności.

Czasem jeszcze później, jeśli już powiedzieliśmy sobie zwyczajowe „A”, czynimy coś jeszcze odważniejszego rozszerzając tym samym granice własnych zdolności.
landszaft - mieszkanie

Autor: Lukasz Dunikowski
Źródło: http://www.flickr.com

fototapety mapa świata

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Jednak WCześniej od czegoś musimy rozpocząć. Wymagamy jakiegoś bodźca do działania. Dla przykładu jeżeli pragnęlibyśmy wzorem słynnych wędrowców postawić nogę na Czarnym Lądzie, lecz brakuje nam nieco zapału, możemy sobie trochę dopomóc. Jak? Starczy wyłącznie przymocować na ścianie fototapety mapa świata. Wtedy na co dzień możemy rozplanowywać swój wyjazd w każdym szczególe. Takowe fototapety mapa świata pomogłyby uplanować trasę przejażdżki, moglibyśmy również dobrać państwa, które chcielibyśmy zwiedzić. A przecież nie bylibyśmy zmuszeni ograniczać się wyłącznie do Afryki. Na czymś takowym jak fototapety mapa świata zobaczylibyśmy, iż blisko takiego lądu jest znaczna wyspa o nazwie Madagaskar, której o mało jako nasza ojczyzna kiedyś nie kupiliśmy od Francuzów.
A kiedy już tak sobie mówimy o tym, iż na ścianie własnego mieszkania, na której naklejona jest fototapeta mapa świata moglibyśmy obejrzeć niezrealizowane polskie kolonie, możemy też sprawdzić gdzie znajduje się wysepka Kunta Kinte. Na tej niezamieszkałej dzisiaj wysepce znajdują się aktualnie pozostałości pewnego fortu.

Wszakże gdzie jest ta wysepka o tak pociesznej nazwie? To i niemało innych miejsc mogłabyś zobaczyć, jeżeli zainwestujes w fototapety mapa świata.

Spodobał Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę meble do salonu nowoczesne pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

To naprawdę rozwija imaginację, czyż od dawna nie funkcjonuje przysłowie twierdzące o tym, że podróże kształcą?