Jak tanio odmienić dom?

Nie za każdym razem posiadamy wpływ na to, jak będzie wyglądało się mieszkanie, w którym zamieszkamy. Nierzadko, przede wszystkim jeżeli coś wynajmujemy, wiele elementów przestrzeni jest nam narzucona z góry. I tak musimy przeboleć stare meble lub tapetę liczącą sobie wiele lat. Warto zapytać się wynajmującego, czy mamy możliwość wykonania niewielkich zmian. Delikatne innowacje, pasujące do naszego stylu dekoracje – to wszystko może sprawić, że będziemy czuć się jak we własnym domu. Bardzo dużo inspiracji możemy bez problemu odnaleźć w Internecie.

duże mieszkanie

Autor: Sam Sherratt
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy proces niezwykle banalnie od małych elementów, którymi będą przykładowo gałki do mebli.

Przeczytaj więcej szczegółów w treści (http://www.lampomat.pl/) – one rzucą całkiem nowe światło na ponoszoną w przedstawianym na tej stronie poście. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik.

Obecnie w sklepach kupić można tak wiele wzorów oraz kolorów, że nie powinno być żadnych problemów z dostaniem dokładnie tych, jakie sobie wymarzymy. Jeśli mamy taką możliwość, pomalujmy meble lub ściany. Nawet stara komoda zyska sporo uroku, gdy zostanie pomalowana na interesujący kolor. Stare blaty możemy z kolei przykryć matami, a kanapy, ciepłymi świetnie prezentującymi się kapami. Aby wypełnić wnętrze i sprawić, że będzie rzeczywiście przytulne, zawieśmy w oknach firany. W kuchni mogą to być niewielkie zazdrostki.

Poczucie przytulności może zwiększyć dywan. Rzecz jasna starajmy się zakupić wszystkie elementy o zbliżonej lub pasującej do siebie barwie. W innym razie mieszkanie może sprawiać wrażenie chaosu. W jesienne wieczory, charakteru nadadzą również świece zapachowe, które można kompletować w interesujące komplety, świetnie prezentujące się na stoliku obok łóżka czy na komodzie. Jeżeli lubimy rośliny i mamy czas, aby się nimi zająć, one również mogą okazać się cudowną dekoracją. Czasami bardzo chcemy zakryć pewne części mieszkania. Dobrym rozstrzygnięciem będzie odpowiednie ustawienie oświetlenia. Lampki mogą wyeksponować lub ukrywać – wszystko zależnie od naszych upodobań. Czy taka dekoracja pomieszczeń jest droga.

Niekoniecznie. Aktualnie bardzo dużo dodatków możemy znaleźć w Internecie za niską cenę. Dodatkowo mogą to być bardzo nietuzinkowe rzeczy, które dodadzą miejscu nieopisanego klimatu. Dzięki takim zabiegom nawet w wynajmowanym mieszkaniu możemy poczuć się jak u siebie. W miejscu, gdzie mieszkamy, relaksujemy się, odzyskujemy energię, jeśli więc wyposażenie jest dla nas nie do zniesienia, wprowadźmy małe zmiany. Odpowiednia dekoracja może być znaczącą zmianą, oczywiście pozytywną. Nie musimy wkładać w to dużej kwoty pieniędzy. Wystarczy jedynie dobrze szukać ciekawych rozwiązań.