Jak przystąpić do meblowania pokoju dziecięcego, parę ciekawych pomysłów na to, jak wybrać łóżko do spania

Wykończenie dziecięcego pokoju czasami stanowi dla rodziców jakieś wyzwanie. W szczególności to dotyczy przypadków, kiedy ma się niedużo miejsca w mieszkaniu, wtedy w wielu sprawach trzeba będzie iść na kompromisy. Najlepsza sytuacja jest wówczas, gdy każde z dzieci będzie mogło mieć swój własny pokój, w takich przypadkach każdy z nich można będzie osobno urządzić. W czasie aranżowania takiego pokoju dla dziecka należy mieć parę rzeczy na uwadze.

meble w pokoju

Autor: 生活童話
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że musi on równocześnie spełniać kilka zadań, to znaczy być miejscem na sen, zabawę i wypoczynek, ale dodatkowo trzeba w nim zapewnić miejsce na przechowywanie wszystkich dziecięcych rzeczy. Następną rzeczą jest to, że pokój będzie się zmieniał wraz z wiekiem jego właściciela. Z tego też powodu wybierając zestaw mebli dziecięcych z Księżniczkami Disneya albo Kubusiem Puchatkiem należy się liczyć z tym, że za jakiś czas może trzeba go będzie w całości wymieniać . Takie zestawy są rzeczywiście śliczne, ale właściciela będą najczęściej cieszyć tylko do któregoś roku życia.

Przy meblowaniu pokoju dla dzieci ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego łóżka. Oferta ich jest bardzo duża, tak naprawdę wybór najczęściej będzie zależał od tego, ile się będzie miało miejsca w pokoju. Jeśli pokój ma odpowiednią wielkość, to najlepiej będą się sprawdzać klasyczne, stojące łóżka drewniane (zobacz więcej kołki drewniane do mebli) z dobrym materacem i pojemnikiem na pościel . Dzięki temu, że nie będzie w takim łóżku żadnych załamań, to jeżeli się zakupi rzeczywiście porządny materac, to będzie to zdrowie dla kręgosłupa.

gustowna i komfortowa sypialnia

Autor: anne beaumont
Źródło: http://www.flickr.com

Przy mniejszych pokojach, kiedy na przykład wspólnie musi się pomieścić dwoje dzieci, dwa niezależne łóżka mogą się nie zmieścić. Wówczas można pomyśleć przykładowo o różnych rozkładanych fotelach albo sofach, na co dzień będą one służyły jako wygodne miejsce do siedzenia, a na noc da się je rozłożyć i się na nich przespać. Bardzo wygodne w takich przypadkach także może być piętrowe łóżko, takie rozwiązanie coraz częściej zaczyna się spotykać w wielu domach i mieszkaniach.galeria (przejdź po tym linku)Więcej na .