Jak trzeba malować ściany żeby nie pojawiły się smugi?

Malowanie ścian jest to najłatwiejszy oraz najszybszy sposób na duże zmiany w wystroju wnętrza.
Najlepiej będzie, żeby zrobili to profesjonalni malarze, jednak dziś jest wiele przewodników w internecie, które mogłyby przeprowadzić nas przez wszystkie etapy malowania sufitów oraz ścian.

malarze

Autor: Heritage Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności należy powynosić z pomieszczenia wszystkie meble. Jeżeli jest to niemożliwe, umieszczamy je na środku pomieszczenia oraz zakrywamy malarską folią. Tak także podłoga musi być zabezpieczona oraz okna i drzwi.

Jeżeli jesteś pewien, że dane na opisywany temat okażą się dla Ciebie wartościowe, to wejdź na proponowany wpis (https://neofence.pl/), który z pewnością takie wiadomości ma.

Malarska taśma posłuży do zakrycia ościeżnic, podłogowych listew oraz włączników oświetlenia. Maleńkie haczyki czy śrubki można posmarować wazeliną. Wystarczyłoby po pomalowaniu przetrzeć je wilgotną szmatką, żeby zbędna farba zeszła wraz z tłuszczem. Żeby ściany były pięknie pokryte farbą, nie można by zapomnieć o przygotowaniu właściwych narzędzi. Wałek należy przed pierwszym użyciem oczyścić z kurzu oraz nitek. Możemy zrobić to przy pomocy rolki albo myjąc wałek w wodzie dodając do niej mydło w płynie. Podobnie trzeba przygotować pędzel. Usunąć trzeba pył i luźne włosie. Umyć go należy w wodzie z mydłem, następnie trzeba go wypłukać i wysuszyć.

Najistotniejszym etapem jest przygotowanie ścian. Od niego uzależniony będzie rezultat końcowy malowania. Najpierw trzeba sprawdzić kondycję ściany. Malarskie prace w każdym wypadku zaczynamy od pomalowania Sufitu. Na początku pędzlem malujemy miejsca trudno dostępne przykładowo gzymsy czy sztukaterie. Potem pozostałą część sufitu malujemy w pasy równoległe wałkiem z wysięgnikiem. Następną warstwę należy pomalować malując pasy prostopadłe do tych malowanych na początku. Po pomalowaniu sufitu przejść trzeba do pomalowania ścian.

Na początku malujemy pędzlem boki i niełatwo dostępne przestrzenie. Potem farbę przelewamy do kuwety oraz maczamy w niej wałek później go odciskając. Farbę nakładać należy zdecydowanymi ruchami . Mieć w pamięci trzeba, że chaotyczne posunięcia mogą spowodować na ścianie smugi.