Jak urządzić małą łazienkę?

O ile musimy nazwać najznaczniejszy problem, z jakim walczą ludzie chcący zakupić eleganckie wyposażenie do łazienek, byłaby to niewystarczająca powierzchnia łazienki. Ogromna część mieszkańców naszego kraju zamieszkuje w blokach, które zostały wybudowane w czasie PRLu. Tego gatunku budownictwo odznacza się niesolidnością wykonania i małymi domami.

Wanna

Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Najczęściej najmniejszym miejscem w takim lokum jest właśnie łazienka. Takie malutkie powierzchnie wzięły się stąd, że po Drugiej Wojnie Światowej, która doszczętnie zniszczyła naszą ojczyznę, panował katastrofalny wręcz niedobór mieszkań. Budowano więc bloki (obsługa wspólnot mieszkaniowych) z betony – ekonomiczne i łatwe w konstrukcji. Żeby zmieścić jak największą ilość ludzi w bloku, najczęściej wytyczano małe lokale.

Niewielka wielkość łazienek powoduje, że wyposażenie do łazienek powinno być mądrze wybierane. W wielu domach sprzęty łazienkowe, takie jak na przykład pralka, instaluje się w kuchni, ponieważ w łazience nie ma możliwości. Z tej przyczyny najważniejszą sprawą jest odszukanie balansu pomiędzy liczbą urządzeń a miejscem. Rozsądnie jest kupować takie artykuły gospodarstwa domowego, które cechują się małymi rozmiarami. Człowiek, który kupuje wyposażenie do łazienek o niedużym metrażu, powinien przede wszystkim stawiać na utylitarność maszyn.

Autor: Sanitec KOŁO

Tu nie ma miejsca (literalnie) na niepotrzebne przedmioty, wszystko ma odgrywać swoją rolę, ujmując jak najmniej miejsca. Tak wybrane musi być wszystko – zaczynając od pralki, aż po baterie do umywalek.

Bloki stawiane w dobie PRLu zaczynają popadać w ruinę. Wygląda na to, że w przyszłych dekadach trzeba będzie postawić setki nowych bloków, gdyż lokatorzy bloków z PRL mogą stracić dach nad głową. Jest to oczywiście konsekwencja koszmarnych niedoborów surowcowych i indolencji peerelowskich budowniczych – w tamtym okresie najważniejsze były naciągane normy pracy, trwałość wykonania była na drugim miejscu.

Bogatą ofertę dekorowania mieszkań pod wynajem znajdą Państwo na www.cermag.com.pl!