Jak wybrać dobre biurko? Kilka sprawdzonych propozycji

Rozpoczęcie roku szkolnego to dla wielu rodziców wielkie wydatki. We wrześniu czeka ich nie tylko zakup szkolnej wyprawki, ale najczęściej także zakupienie biurka. Jakie musi być odpowiednio dobrane biurko dla ucznia?

Biurko dla ucznia powinno być

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

oczywiście komfortowe, jego rozmiary muszą być dostosowane do potrzeb dziecka. Bardzo istotnajest jego szerokość oraz długość. Niezwykle komfortowo pracuje się przy biurku, którego minimalna szerokość wynosi osiemdziesiąt centymetrów, a długość sto dwadzieścia centymetrów. Czasami mimo poszczególnych usilnych starań trudno jest kupić biurko, które będzie mogło zmieścić się bez najmniejszego problemu w pokoju o niewielkim metrażu. Wtedy koniecznym rozwiązaniem jest odszukanie biurka na wymiar. Zobacz: zobacz i wybierz. Dostępne biurka na wymiar z pewnością będą sporo droższe od tych oferowanych w standardowej ofercie sklepów. Czasami jednak od ceny o wiele bardziej ważna jest wygoda i funkcjonalność. Dokonując kupna odpowiedniego biurka (zobacz biurko sekretarzyk) bardzo często będziemy mogli zapominać, że naprawdę ważne, jak jego ergonomiczny kształt jest miejsce, w którym je ustawimy.Należy mieć na uwadze, że nie możemy pracować jedynie przy sztucznym świetle. Biurko powinno więc zostać ustawione przy oknie. Dobrze stawiając biurko musimy uwzględnić, czy nasze dziecko jest prawo-, czy też leworęczne.

biurko do pracy

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji dzieci posługujących się lewą ręką, prawy bok biurka powinien znajdować się przy oknie. W przypadku dzieci praworęcznych ustawiamy biurko odwrotnie. Biurka nie możemy ustawiać w taki sposób, że siedzące przy nim dziecka zasłaniało sobie wpadające przez okno światło. W każdym przypadku więc należy je ustawiać bokiem lub przodem w kierunku okna. Wspomniane wcześniej wymiary biurka są idealne raczej dla starszych uczniów. Dla ucznia początkowej klasy tego pokroju biurko jest zdecydowanie za duże. Jeżeli więc poszukujemy biurka dla ucznia chodzącego do pierwszej klasy, należy szukać modeli o połowę węższych i krótszych. Z biurka o ogromnych wymiarach maluchowi będzie po prostu źle korzystać. Równie ważna jest wysokość biurka. Nie może być ono za niskie, bo pracując przy takim biurku maluch nabawi się wad kręgosłupa.

Zaintrygował Cię ów temat? To rewelacyjnie! Nowe równie świeże artykuły znajdziesz pod tym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (http://szklarz.net/drzwi-szklane/).

Nieprawdopodobnie dobrze sprawdzają się biurka w których można regulować wysokość blatu i nóżek.