Jakie lampy nocne zamieścić w sypialni, kiedy lubimy nastrojową aurę?

Alkowa jest to stanowisko, gdzie moglibyśmy się odprężyć po ciężkim dniu i wygodnie się przespać. Przytulne wnętrza możemy bez trudu wykreować przy użyciu światła oraz tapicerowanych mebli i mięciutkich tkanin.
Niezwykle ważne w sypialni są lampy nocne.

charakter

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
Mogłyby to być delikatne lampy, które wiszą zaraz nad dolną częścią łóżka albo w centralnym miejscu sufitu. Lekka forma lampy będzie sprawiać, że światło nie będzie męczyć oczu, a będzie łagodnie zmiękczać oraz rozpraszać światło. Doskonały wybór to lampa o lekkim abażurze. Może być także wykonana z mlecznego szkła. Oprócz wymarzonego zarysu tego typu lampy, obowiązkowo musimy zadbać również o żarówkę, która będzie dawała miły blask. Idealne są te, których światło jest ciepłe i posiadają barwę zbliżoną do światła dziennego. Moglibyśmy również zainwestować w ustawiany ściemniacz, jeśli lubimy bawić się siłą światła. Dzięki temu regulatorowi osiągniemy tego typu nastrój jaki będziemy chcieli. Niezwykle dobrym rozwiązaniem do zamontowania w alkowie jest również oryginalny kilkuramienny żyrandol. zakupując żarówki do takiego żyrandola musimy uważać na dobór żarówek o określonej mocy. Jeśli planujemy oświetlenie boczne, to w żyrandolu mogłyby znaleźć się żarówki o sile 35-40 W.
lampy nocne

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielu ludzi wyobraża sobie sypialnię bez bocznych świateł. Teraz na prowadzeniu są lampy (lampy24.net – nowoczesne oświetlenie do salonu) stołowe, które usytuowane są na nocnym stoliku. Kiedy wybieramy model tego rodzaju, musimy pamiętać, aby dolna krawędź abażuru mieściła się nie wyżej niż pięćdziesiąt centymetrów od poziomu materaca. Zapewnimy dzięki temu maksymalny komfort naszym oczom oraz nie będą się one męczyły podczas wieczornego czytania. Rozwiązaniem na oświetlenie sypialni są także kinkiety ścienne.

Zazwyczaj są to niewielkie i stylowe lampy, jakie są dyskretną dekoracją całej sypialni i jest to doskonały sposób na zbudowanie nastroju. Pomimo tego, że kinkiety dają światło kierunkowe, znakomicie sprawdzają się w sypialni.