Jakie produkty można znaleźć w sklepach elektrycznych oprócz przewodów, żarówek i wyłączników.

Przeciętnej osobie sklep z artykułami elektrycznymi będzie się kojarzył z kablami, wyłącznikami i żarówkami. To jest rzecz jasna podstawowe jego wyposażenie, ale najróżniejszych urządzeń i akcesoriów elektrycznych jest dużo więcej. W praktyce przekonać się o tym można dopiero wtedy, gdy trzeba będzie zmodyfikować lub zrobić od nowa instalację prądową, a duża część zakupów zostanie zwalona na właściciela.

Włącznik światła

Autor: bonimo
Źródło: http://www.flickr.com

W takim przypadku właśnie się okaże, że poza włącznikami i kablami są jeszcze różnego rodzaju skrzynki i rozdzielnice prądu, ogromna ilość przeróżnych bezpieczników i modułów różnicowo prądowych, a także sporo pozostałych akcesoriów które dają wiele nowych możliwości, jeśli będzie chodzić o realizację instalacji elektrycznych w mieszkaniach (polecamy promocję na mieszkania 2 pokoje od archicomu) i domach. Rzecz jasna można instalację zrobić po minimum kosztów, kupując tanie elementy i rezygnując na przykład z bezpieczeństwa, ale pozostaje pytanie czy warto. Koszt dodatkowych elementów nie jest jakiś duży, a jednak instalacja stanie się znacznie nowocześniejsza, a co najważniejsze bardziej bezpieczna w użytkowaniu.Dziś na rynku ilość rozmaitego sprzętu w różnych odmianach jest przeogromna. Dużo jest również firm które oferują taki sprzęt, na szczęście w tym przypadku ważna jest odpowiednia jakość i bezpieczeństwo i póki co nie nastąpiła jeszcze ekspansja tanich, chińskich i byle jakich towarów.

gniazdko

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Klienci mają świadomość, że z prądem nie ma żartów, a różnego rodzaju eksperymenty mogą się skończyć tragicznie, dlatego cały czas stawiają na sprawdzone, porządne marki. Wiedzą doskonale, że jeżeli zakupią moduł podtynkowy, to posłuży on tak długi czas, jak deklaruje producent, a nie że będzie się go musieć zmieniać co pół roku, bo zostanie spalony. Dużą renomę na oświetleniowym rynku mają polscy producenci, przez minione lata zyskali oni sobie spore uznanie jakością i stylistyką swoich wyrobów. Niektóre z nich mają dość spore udziały udział w rynku, a oferowane przez nie gniazdka, wyłączniki i ściemniacze są znacznie chętniej wybierane, niż produkty firm zagranicznych, nawet bardziej znanych.