Jakie zalety mają fototapety przy wykończeniu wnętrz, najczęściej stosowane podkłady na jakich się je drukuje.

Jeżeli ktoś będzie chciał oryginalnie i niepowtarzalnie wykończyć czy ozdobić swoje wnętrze to powinien pomyśleć o fototapetach. Swoją popularność zaczęły one zyskiwać przed kilkunastu laty, kiedy maszyny do ich drukowania potaniały i stały się bardziej dostępne także dla małych firm.

komfortowa sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie technologia jeszcze bardziej poszła do przodu, przez co dostępność fototapet znacznie wzrosła przy równoczesnej obniżce cen. Cieszą się z tego osoby urządzające mieszkanie, które mogą za niewielkie pieniądze mieć bardzo ładnie wykończone wnętrze. Największą zaletą fototapet jest to, że da się na nich nadrukować praktycznie wszystko co się chce. Jeśli ktoś będzie miał swoją fotografię, to może ją przesłać, jeżeli tylko będzie miała odpowiednią jakość to znajdzie się na tapecie. Jeśli własnego zdjęcia nie będzie się miało to też nie będzie to problemem. Firmy które produkują fototapety najczęściej współpracują z bankami zdjęć, dzięki czemu do dyspozycji otrzyma się ich nawet parę milionów, więc będzie w czym wybierać.

Zauroczył Cię ów tekst? Wejdź w podany link i tam jest autorska strona internetowa (bubucraft.pl/reczniki-z-haftem-w-koszu) z dodatkowymi treściami na wybrany temat.

Sprawdź więcej: link na ten temat.

Zamawiając fototapety do sypialni trzeba podjąć poza motywem jeszcze jedną ważną decyzję, a mianowicie rodzaj użytego podkładu. Podkłady oferowane są w paru odmianach, różnią się między innymi ceną, wyglądem i odpornością na wodę, więc nie każdą fototapetę da się nakleić w każdym wnętrzu. Najtańsze są fototapety na wymiar wykonane na podkładzie papierowym. Podstawowym jego plusem będzie cena, lecz równocześnie ma także parę wad. Po pierwsze potrzebuje odpowiednio przygotowanych ścian, po naklejeniu wszystkie nierówności są niestety doskonale widoczne. Poza tym ten rodzaj podkładu nie jest odporny na działanie wilgoci, przez co nie będzie się nadawał do stosowania w kuchniach i łazienkach. Tu więcej: eleganckie fototapety do sypialni.

jasna i mała sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Trochę lepsze właściwości mają podkłady lateksowe, przez wykorzystanie pianki na ich powierzchni nie tylko ładniej wyglądają, ale też lepiej będą maskować niedoskonałości ścian.

Poszukujesz dodatkowych informacji na opisywany tu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej profile aluminiowe do ścianek szklanych a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Najwyższą półkę stanowią fototapety winylowe. Materiał z którego są wykonane jest całkowicie odporny na działanie wody, więc nie będą im straszne zalania w kuchni lub łazience, a poza tym podkłady takie bardzo dobrze odzwierciedlają motywy, które się drukuje.