Jakiego rodzaju baseny moglibyśmy dziś spotkać i jakie będą najkorzystniejsze cenowo?

Dzisiaj baseny do ogrodu możemy spotkać różnorodnych typów oraz o różnej wielkości. Można je rozdzielić na osadzone na stałe w ziemi i przenośne. Na rynku mamy do nabycia dmuchane baseny kąpielowe, baseny modułowe wykonane ze stali nierdzewnej i baseny betonowe.
Dziś moglibyśmy spotkać przeróżne projekty basenów.

Przenośne ogrodowe baseny w mniejszym stopniu ingerują w krajobraz ogródka i są dużo mniej kosztowne. Baseny budowane tradycyjnie, są to baseny w większym stopniu ekskluzywne, ale potrzebują w większym stopniu znaczących nakładów finansowych. Budowa standardowego basenu wkopanego w ziemię nie zawsze jest możliwa przykładowo ze względu na wielkość działki i podziemne instalacje. Także konstrukcja basenu powinna zaplanowana być wcześniej, najlepiej jeszcze na etapie wznoszenia budynku. Basen ogrodowy, który wkopany jest w nieruchomość, na pewno doda prestiżu naszej działki oraz podniesie jej walory rekreacyjne. Taki basen może być różnorodnego kształtu i może harmonijnie współgrać z naszym ogrodem. Takiego basenu nie da się przenieść w odmienne miejsce, z tego też powodu należałoby dobrze przeanalizować jego lokalizację. Prawidłowo jest zaplanować tego typu basen w nasłonecznionym miejscu z dala od drzewek i krzewów oraz najkorzystniej z tyłu domu. Minusem tego typu basenu jest dosyć wysoka cena i dosyć znaczny czas budowy.
atmosfera

Autor: Dire Italia
Źródło: Max-Fliz

Ogrodowe baseny betonowe są zbudowane z bloczków żelbetowych albo betonowych. Niecki mogą być wykończone płytkami ceramicznymi, folią lub mozaiką. Betonowe baseny ogrodowe jest to rozwiązanie kosztowne i wymaga długiego czasu wykonania. Takie baseny mogą mieć za to jakikolwiek kształt i wymiar.

Baseny do ogrodu metalowe są wyprodukowane ze stali ocynkowanej, która wytrzymała jest na działanie wody. Najczęściej mają kształt okrągły, ósemkowy lub owalny. Są one lżejsze od wykonanych z betonu basenów i bez trudu się je konserwuje i czyści.