Jakiego rodzaju kinkiety będą najlepsze do salonu a jakie do przedpokoju oraz czy też można by zakładać je na zewnątrz?

Dają one delikatne światło, które miło oświetla każde miejsce. Kinkiet to lampka, jaka zainstalowana jest zazwyczaj na ścianie, chociaż można by już dziś spotkać modele stojące.

wnętrze

Autor: Fotoarte
Kiedyś były wykorzystywane wyłącznie do oświetlenia biurka, z tego też powodu były niewielkie. Dziś ich budowa jest tak rozbudowana, że często przypominają typowe lampy wiszące.
W sypialni kinkiety zazwyczaj spełniają funkcję lampki nocnej, która zainstalowana jest tuż przy łóżku. Są osoby, które lubią tam czytać. W takiej sytuacji należałoby wybrać kinkiet z otwartym kloszem, przekręcony w dół albo w bok. Istotne jest, aby oświetlenie było skierowane bezpośrednio na książkę albo gazetę.

Jeśli poszukujesz najkorzystniejszej obecnie oferty na rynku, spójrz na portal a bez wątpienia tu ją od razu zauważysz i z chęcią ją wybierzesz.

Bardzo istotna jest także moc lampki, która powinna wynosić ok. 40W. Jednak kinkiet w sypialni mógłby posłużyć nie tylko do oświetlania stanowiska do czytania. Współczesne ich postaci nadają się jako oświetlenie ogólne. Ze względu na ich stonowaną barwę światła, mogą wprowadzić do sypialni intymną aurę. Idealne tu byłyby kinkiety obudowane materiałem drewnianym, ale należy mieć w pamięci, aby pasowały one do ogólnej aranżacji pomieszczenia.

Do przedpokoju warto dobrać kinkiety zamknięte, wyprodukowane z matowego sztucznego tworzywa. Dobierając kolor lampy zazwyczaj w sprzedaży spotkamy biel, lecz dziś znajdziemy też dużo innych barw, które możemy dostosować do odcienia ścian lub fototapety w przedpokoju. Moc żarówki do takiej lampki zależy w znacznej mierze od wielkości przedpokoju. Można zdecydować się na dwie żarówki o mocy 30-40W. Dzisiaj można by też kupić kinkiety zewnętrzne, jakie mogłyby oświetlać ściany domu, balkon czy ogródek.

Przy kinkietach zewnętrznych należy zwracać uwagę na sprawy bezpieczeństwa. Taka lampa musi wytrzymać kontakt z opadem deszczu i śniegiem, a także duże oraz małe temperatury. Jeżeli tak nie będzie, z pewnością my nie będziemy mogli się nią zbyt długo cieszyć.