Jakiego rodzaju lampy nocne dziś cieszą się bardzo dużym powodzeniem oraz jakiego rodzaju lampki kupić, jeśli mają nie pobierać wiele prądu?

Najprzyjemniejszą rzeczą po długim dniu pracy jest wrócenie do nagrzanego łóżka oraz lektury swej ulubionej książki. Trzeba jednak zadbać o właściwe oświetlenie w sypialni, żeby te momenty odpoczynku wykorzystać maksymalnie.
Typowe oświetlenie do sypialni, to klasyczna lampka stołowa, która ma niewielką nóżkę i abażur.

dom z klinkieru

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej umieszczona jest ona na nocnym stoliku. Lampka niezwykle wielokrotnie jest nie tylko oświetleniem, ale również jest niezwykle istotnym elementem estetycznym, który doskonale wpasowuje się do stylu sypialni. Obecnie bardzo dużą renomą cieszą się lampy nocne, które są zaopatrzone w antyczne części o rustykalnym stylu. Poza wizerunkiem lampy, ważny jest także ton oraz intensywność światła. Jeśli ktoś ma kłopoty z zasypianiem, wtedy zdecydowanie najlepiej ukołysze do nocnego odpoczynku taką osobę łagodniejsze światło o bardziej ciepłym zabarwieniu. Jeśli jednak ktoś ma mocny sen, prawidłowo będzie się sprawdzało ostrzejsze oraz zimniejsze światło, które zapewni znaczną ostrość przy czytaniu książki.
portret - mieszkanie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jakiejś osobie zależy, żeby oświetlenie nie pobierało wiele energii, wtedy powinien skupić swoją uwagę na lampkach ledowych. Do wyboru mamy dziś lampki do kontaktu lub lampki klasyczne. W sypialni jest zalecane oświetlenie LED, gdyż zapewnia dużą oszczędność dzięki swoim minimalnym energetycznym wymogom. Docenić także należy długowieczność lampek LED. Nie należy zaprzątać sobie głowy częstą wymianą żarówek, gdyż żywotność lampek LED może wynieść nawet do 50 000 godzin nieustannego działania. Dziś bardzo dużą popularnością cieszą się sypialniane piętra lub nadbudowy, które oszczędzają przestrzeń.

Do tego typu pomieszczeń klasyczne lampy nocne pasowały nie będą, dlatego też warto zaciekawić się lampkami z klipsem. Prędko i łatwo można je przypiąć w każdym miejscu tam, gdzie będziemy chcieli. Można by je przypiąć do półki albo nawet do karnisza.