Jeżeli już coś robić to z rozmachem

W obecnych czasach nie powinniśmy bawić się w tworzenie małej łazienki i szukanie jakiś pasujących szafek lub zamawianie małej szafki na wymiar. O wiele lepiej zlikwidować jakąś ścianę i stworzyć pokój łazienkowy. Można połączyć sypialnię z łazienką. Oczywiście tylko, jeśli posiadamy możliwość zrobienia drugiej łazienki dla gości. Jednak pokój łazienkowy będzie świetny nawet, jeśli mielibyśmy mieć tylko tą jedną przestrzeń na sprawy łazienkowe.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Autor: Dekoral.pl
Źródło: Dekoral.pl
Do pokoju łazienkowego można kupić idealne meble. Bo wiadomo typowe meble do łazienki raczej nie są zaskakujące. Owszem czasem można kupić meble z zaskakującą grafiką ale mało, kto na takie meble się decyduje. Z tego powodu warto z impetem podejść do własnej łazienki. Postawmy na duże pomieszczenie, żeby stworzyć sobie mini spa w domu. Nie ograniczajmy się.

Pozwólmy sobie na szaleństwo. Nie ma sensu wybierać mieszkania i robić wszystkiego w nim tak, jak to było w naszym wcześniejszym mieszkaniu. Zmieńmy coś, niech to okażą się jakieś świetne meble do łazienki lub interesujące połączenie kafli łazienkowych. Pokażmy, że jesteśmy w stanie zaaranżować każde z pomieszczeń w niepowtarzalny sposób. Niestety sporo osób skupia się tylko na tym by pokój dla gości wyglądał świetnie i myślą jeszcze o tym, żeby kuchnia była piękna i funkcjonalna, a przecież każde z pomieszczeń w mieszkaniu są tak samo istotne.

Inspiracje wprost ze Skandynawii
Już od dawna jesteśmy oczarowani meblami ze Skandynawii. Uwielbiamy ogólnie też aranżacje wnętrz w bardzo minimalistycznym i dość chłodnym stylu. Z jakiego powodu? Bo skandynawska stylistyka pasuje do wielkiego loftu i do niewielkiego mieszkania na poddaszu. Dlatego meble – wejdź tutaj w stylu skandynawskim stale znajdują nowych amatorów. Należy przyznać, że są to meble uniwersalne, które świetnie wpasują się w koncepcję urządzania mieszkania. Jednak przy meblach skandynawskich powinniśmy pamiętać, że to dodatki tworzą klimat. Ale trzeba szukać takich dodatków, które nie stłamszą mebli, czyli takich, które nie zasłonią zupełnie skandynawskiego stylu. Bo jeżeli chcielibyśmy posiadać bardziej bogate wnętrze, to powinniśmy rozejrzeć się po prostu za innego rodzaju meblami. Bo skandynawskie klimaty, owszem, można odrobinę oswoić przez ciekawe dodatki, ale nie uda się nam zmienić ich charakteru całkowicie. Dlatego dobrze się zastanówmy, jaki chcemy mieć styl w naszym domu. Czy odrobinę stonowany i chłodniejszy, czy może jednak skierujemy nasze oczekiwania na styl współczesny i szalony misz-masz by nam odpowiadał?