Każdy przy swoim łóżku musi posiadać lampkę nocną — nieważne, ile ma lat

Lampki nocne to rewelacyjna sprawa dla szkrabów i ich rodziców.
Maluchy często boją się ciemności i pragną, aby w pokoju było zapalone światło, gdy idą spać.

lampy nocne

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
serwetki

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
szkło

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie jedynie one lubią mieć przy swoim łóżku lampę. Dorośli także zwykle korzystają z takiej możliwości. Jest to po prostu niezwykle wygodne. Na przykład, kiedy chcemy wstać w nocy do toalety, to nie jesteśmy zmuszeni świecić latarki w telefonie. Nie musimy również stąpać w egipskich ciemnościach czy przewracać się przez meble. Wystarczy zaświecić lampkę, która stoi na stoliku nocnym i wstawanie pójdzie szybko i bezproblemowo. Oczywiście lampy nocne nie mają tak mocnego światła jak te, których używamy w dzień. Chodzi oczywiście o to, aby dawały pewną poświatę. Im bardziej przygaszone będzie światło, tym lepiej. Nasze oczy nie są wtedy „zaatakowane” nagłym blaskiem żarówki. Zatem nocne lampki mają słabe światło oraz specjalne klosze, które dodatkowo będą je tłumić. Lampki mogą być zrobione z różnych tworzyw (drewno, szkło, stal, plastik) i te surowce mogą się ze sobą łączyć. Na dodatek mogą mieć też różne odcienie. Wybór jest tak duży, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Musimy szukać takich lamp, które będą idealnie pasować do aranżacji naszej sypialni albo ogólnie całościowo naszego domu.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na opisywany temat, poczytaj tutaj (galeriaoswietlenia.pl/) nas, a z pewnością znajdziesz ciekawe fakty.

Lampy do sypialni powinny być identyczne po obu stronach materaca.

Takie, które będą przeznaczone do pokojów dziecięcych, mogą posiadać kolorowe obrazki i mogą posiadać obracający się abażur, by przesuwające się światełka usypiały szkraba.