Każdy rodak pamięta z pewnością meble ze sklejki, ale ich zastosowanie jest znacznie szersze

Różnego rodzaju dykty zazwyczaj nie cieszą się popularnością, ponieważ błędnie kojarzymy je tylko z komunistycznymi meblami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com

reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka ma dosyć spore zastosowanie. Często wszystkim kojarzy się tylko z kiepskiej jakości meblami z czasów PRL-u. Jednak to krzywdzące skojarzenie. Istotne wydaje się być, aby poznać całe spektrum możliwości, które daje nam ten typ tworzywa. Jest ona wytwarzana z przeróżnych gatunków drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być wykonane nawet z dosyć kosztownego afrykańskiego drzewa. Najistotniejsze jest to, że warstwy wewnątrz bywają najczęściej zrobione z najtańszej brzozy lub sosny. Dzięki temu deska wyglądać będzie niczym prawdziwy dąb albo buk, a będzie o wiele tańsza oraz lżejsza. Owszem, sklejki bywają często stosowane do wytwarzania mebli. Jednakże o wiele częściej zobaczymy je obecnie w budownictwie (rusztowania), w produkcji opakowań (skrzynie) oraz w produkcji zabawek. Ich zastosowanie doprawdy jest duże oraz zobaczymy je w wielu działach przemysłu. Sklejka zazwyczaj posiada ona dużo warstw, ale jej szerokość może się znacznie wahać od 3 do na przykład 40 mm. Zwykle na sklejkach można też znaleźć informację, że jest ona wodoodporna. Trzeba tutaj jednak wspomnieć, że drewno zawsze nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest używany do sklejania poszczególnych warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie sprawi, że na zewnętrznej warstwie sklejki pojawią się wybrzuszenia.

Interesują Cię przeróżnego typu inne informacje (https://www.wkg.pl/oferta/branze/energetyka/)? To świetnie, gdyż masz szansę przejść na nową stronę i tam wgryźć się w szczegółowe wątki.

Warto o tym pamiętać podczas zakupów.