Kiedy warto zacząć trenować pieska? Od czego rozpocząć?

Mnóstwo osób pyta, kiedy rozpocząć trenować czworonoga? I najlepszą odpowiedzią będzie – zaczynasz trenować swojego czworonoga od momentu gdy bierzesz go do domu.
Wszelkie postępowanie Twego pieska ma jakieś następstwa – czy tego potrzebujesz czy nie jak też czy jesteś tego świadom czy nie.

fachowcy

Autor: ArtDecor
Rezultaty owe powodują, że konkretne postępowanie pieska bądź występowało będzie częściej albo będzie zanikało. Kiedy to wiesz zdołasz pokierować wychowaniem psa, zależnie od tego czy chcesz by dane zachowanie Twojego czworonoga pojawiało się częściej lub Paudio dźwiękowy system ostrzegawczy by zanikało. Powinieneś wzmacniać zachowania psa, które podobają Ci się i jakich wyczekujesz. Oraz powinieneś przerywać oraz zapobiegać zachowaniom, które Ci się nie podobają ażeby ich nie wzmacniać. Szkolenie psiaka możesz prowadzić faktycznie dosyć WCześnie – gdy czworonóg ma choćby osiem tygodni (albo i mniej) to już powoli możesz nagradzać smakołykiem zachowania, jakie Ci się podobają oraz lekceważyć te problematyczne.
życie

Autor: home-you.com
Źródło: home-you.com
współpraca

Autor: flowolf
Źródło: http://www.flickr.com
Czego należy uczyć pieska od pierwszych dni gdy jest u nas w mieszkaniu? Przyzwyczajaj psiaczka do obroży jak też do spacerowania na smyczy – w pierwszym miesiącu wykorzystuj długą smycz – niech pieseczek wiele biega oraz poznaje rzeczywistość – kiedy podrośnie będziesz go nauczać chodzenia przy nodze na przykrótkiej smyczy. Nie pozwól na pogryzanie rąk – pieseczek gryzie dłonie jeśli chce bawić się – niech jednakże gryzie swe zabawki, niech otrzymuje od Ciebie naturalne gryzaczki typu suszone ucho wieprzowe.

Przenigdy nie dawaj mu jednak dłoni do gryzienia. Nagradzaj pieska smakołykiem za każde załatwienie własnych potrzeb poza mieszkaniem. Czasami korzystna jest współpraca z kompetentnym trenerem.