Kilka pomysłów, w jaki sposób urządzić kuchnię w stuletnim domu położonym na wsi

Żeby zamieszkać w stuletnim mieszkaniu, trzeba wpierw ten dom pojąć. Powyższe sformułowanie brzmi w miarę filozoficznie, ale bardzo łatwo je przypasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej wiekowy budynek, tym bardziej skrzypią podłogi, tym więcej myszy hałasujących nad dębową powałą, a podczas wietrznych nocy można usłyszeć trzask niedomykającego się okna na poddaszu.

aranżacja wnętrza

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, można byłoby sądzić, że nie jest to mieszkanie dla kobiet o bujnej wyobraźni i starganych nerwach.

Chcesz przejrzeć kilka kolejnych naszych tekstów? Fantastycznie! Pragniemy więc poinstruować Cię, że jesteśmy tam (http://parcienaszklo.com.pl/balustrady-i-schody/) – odszukasz nas w podanym linku.

Tak czy siak taki dom posiada jednak parę zalet i stanowi spore wyzwanie, tym razem dla dam o artystycznej duszy.Przypatrzmy się z bliższej perspektywy kuchni, którą w tym przypadku nie wypada aranżować w nazbyt współczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wykonane z drewna sosnowego, a nie z słabej sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który sprzęt jest w stanie oddać ducha tego mieszkania. Na samym surowcu jednak poprzestać nie wypada i co więcej, należy zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze.Kuchnia w stylu vintage będzie najlepszym rozwiązaniem dla naszego wiekowego domu. Cechą rozpoznawczą bywa w tym przypadku zaaranżowanie wnętrza na dawną modłę. W żadnym razie nie chodzi tutaj o umieszczanie w pomieszczeniu kuchennym rozwalających się gratów. Wszystkie sprzęty są jak najbardziej nowe , ale zrobione tak, aby udawały te sprzed lat . Rozpoznawczym kolorem pozostaje biel, która gustownie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami aranżacji, czyli np. z czarnymi jak smoła moździerzami. Niemalże identycznie może prezentować się salon. Taki pokój vintage również będzie naśladował swoim wyglądem starodawne pomieszczenia. W jednym z rogów można śmiało postawić obły kominek, który będzie się rewelacyjnie komponował z pozostałymi elementami wyposażenia, bo przecież biel pozostaje uniwersalnym odcieniem.

styl retro

Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage odznacza się też niestandardowymi sprzętami, jeśli weźmiemy pod rozwagę fakt, że żyjemy w XXI wieku. W tym pomieszczeniu zobaczymy kredens bardzo podobny do tego, jaki widzieliśmy w szlacheckim dworku lub u naszej prababci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie w tym pomieszczeniu stoją gustowne szafy i łatwo rozpoznawalne łóżka ze stalowymi oparciami i ustawionymi w pobliżu posażnymi skrzyniami.