Który klimatyzator kupić?

Klimat ociepla się. Odczuwamy to niewątpliwie. Warto zatem zastanowić się nad zamontowaniem klimatyzatora, zapewniającego błogie, chłodne powietrze.
Klimatyzatory przenośne jest to podejście najprostsze.

Stojak na biżuterię

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com
By zainstalować takie urządzenie, nie musisz kuć ścian jak też prowadzić kabli. Wymóg jest tylko jeden – bliskość okna. Poprzez nieco uchylone okno, giętką rurą, odprowadzane jest na zewnątrz ciepłe powietrze z wnętrza. Wadą owych przyrządów jest stosunkowo mała wydajność (szczególnie z powodu uchylonego okienka), do tego są dość hałaśliwe.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (http://vitrintec.pl/pl/system-silence/) a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Trzeba także mieć na względzie, że tego rodzaju klimatyzator to ponadplanowy rynsztunek w pokoju, zajmujący miejsce. Nie wolno na nim stawiać żadnych przedmiotów, ani zakrywać kratek wentylacyjnych – zaburza to jego pracę jak też może doprowadzić do przegrzania. Polecane są na ogół do mniejszych mieszkań.

Klimatyzatory typu split składają się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w parownik, wiatrak (zobacz zylandor z wiatrakiem) nadmuchowy oraz układ sterujący. Występują w rozmaitych wersjach, zależnie od rodzaju montażu. Najbardziej popularne są przyrządy ścienne. Prezentują się efektownie, a producenci prześcigają się wprost w projektowaniu ich w nowiuteńkich, ciekawszych formach. Śmiało zatem możemy je eksponować na ścianach, montując przykładowo ponad łożem w sypialni czy nad sofą w pokoju dziennym.

Przeważnie spotyka się je w odcieniu białym, lecz mogą być również wykończone przyciemnianym zwierciadłem lub chromem. Dostępne są też w odcieniach metalicznych na przykład szarym czy też niebieskim, a także w wykończeniu drewnopodobnym. Klimatyzacja w domu to fajna sprawa.