Który klimatyzator kupić?

Stojak na biżuterię
Klimat ociepla się. Odczuwamy to niewątpliwie. Warto zatem zastanowić się nad zamontowaniem klimatyzatora, zapewniającego błogie, chłodne powietrze.
Klimatyzatory przenośne jest to podejście najprostsze.

Stojak na biżuterię
Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
żaluzje
Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com
By zainstalować takie urządzenie, nie musisz kuć ścian jak też prowadzić kabli. Wymóg jest tylko jeden – bliskość okna. Poprzez nieco uchylone okno, giętką rurą, odprowadzane jest na zewnątrz ciepłe powietrze z wnętrza. Wadą owych przyrządów jest stosunkowo mała wydajność (szczególnie z powodu uchylonego okienka), do tego są dość hałaśliwe.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (http://vitrintec.pl/pl/system-silence/) a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Trzeba także mieć na względzie, że tego rodzaju klimatyzator to ponadplanowy rynsztunek w pokoju, zajmujący miejsce. Nie wolno na nim stawiać żadnych przedmiotów, ani zakrywać kratek wentylacyjnych – zaburza to jego pracę jak też może doprowadzić do przegrzania. Polecane są na ogół do mniejszych mieszkań.

Klimatyzatory typu split składają się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w parownik, wiatrak (zobacz zylandor z wiatrakiem) nadmuchowy oraz układ sterujący. Występują w rozmaitych wersjach, zależnie od rodzaju montażu. Najbardziej popularne są przyrządy ścienne. Prezentują się efektownie, a producenci prześcigają się wprost w projektowaniu ich w nowiuteńkich, ciekawszych formach. Śmiało zatem możemy je eksponować na ścianach, montując przykładowo ponad łożem w sypialni czy nad sofą w pokoju dziennym.

Przeważnie spotyka się je w odcieniu białym, lecz mogą być również wykończone przyciemnianym zwierciadłem lub chromem. Dostępne są też w odcieniach metalicznych na przykład szarym czy też niebieskim, a także w wykończeniu drewnopodobnym. Klimatyzacja w domu to fajna sprawa.