Który oczyszczacz powietrza zakupić?

oczyszczacz powietrza to narzędzia elektryczne z układem filtracyjnym powietrza. Należyte oczyszczacze powietrza potrafią usunąć składniki smogu, jak też niemal wszelkie alergeny, mikroby a także wirusy.

sprzedaż

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Użytkownicy oczyszczaczy powietrza obserwują również znaczną obniżkę kurzu w domach. W sklepach dostępnych jest szereg przyrządów, jakie kosztować mogą od paruset do paru tysięcy złotych. Urządzenie oczyszczające ma za zadanie zatroszczyć się o to, ażeby w naszym środowisku było czyste powietrze. Co to jednak oznacza? Większość z nas spędza najwięcej czasu w domu, biurze, albo też innych wnętrzach zamkniętych.

Jeśli w znajdującym się tu poście nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (www.multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu/zbiorniki-higieniczne-kws/) inny tego typu materiał.

Bez względu na to, w którym wnętrzu się znajdujemy, wszędzie są roztocza, mikroorganizmy, pył, sierść zwierząt, pyłki, zarodniki grzybów. Przebywanie w takich wnętrzach, inhalacja brudnego powietrza, pełnego szkodliwych substancji nie jest dobre dla zdrowia ludzkiego. Obserwuje się podwyższoną ilość zachorowań na choroby płuc, w tym dychawicę czy rozmaitego rodzaju stany uczuleniowe na terenach ze skażonym powietrzem. Ponadto statystyczne badania wskazują na znacznie większą umieralność w momencie zachodzenia takich zjawisk jak na przykład smog. Szacuje się, że nawet co trzeci udar mózgu ma przyczynę w zanieczyszczeniu powietrza. Z pomocą przychodzą właśnie oczyszczacze powietrza, jakie potrafią niwelować niemal 100% przytoczonych zanieczyszczeń z otaczającego nas powietrza.

oczyszczacze powietrza

Autor: Marazzi
Źródło: INTERNITY
Większa część oczyszczaczy usuwa zanieczyszczenia poprzez przepuszczenie ich przez filtr albo komplet filtrów.

W niektórych przyrządach proces czyszczenia jest znacznie bardziej skomplikowany, wymagający wstępnej jonizacji zanieczyszczeń, celem ich przyciągnięcia przez przeciwnie naładowane nawierzchnie bądź też ich rozkładu do nieszkodliwych substancji.