Kupujemy noże, czyli na co zwrócić uwagę, aby robienie posiłków nie robiło kłopotów

Gotowanie to teraz niezwykle popularne hobby. Lubimy oglądać programy kulinarne oraz zapoznawać się z nowymi przepisami, aby potem przyszykować smaczne potrawy w swojej kuchni. Jednakże, by móc robić je bez żadnego trudu, niezbędne są odpowiednie gadżety. Do kluczowych zaliczają się noże. Czym kierować się podczas wyboru, aby krojenie oraz siekanie nie przyczyniało się do problemów?

noże

Autor: Chroma
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Przede wszystkim fundamentalny jest materiał, z jakiego wykonane jest ostrze. Ostrze musi składać się z kilku warstw stali, jakie będą gwarantować jego wytrzymałość i pożądaną ostrość. Nikt bowiem nie chce kroić tępymi nożami, które nie tylko denerwują, lecz także sprawiają, że plasterki wcale nie są idealne, a zupełnie na odwrót – obszarpane i na pewno nie nadają się do położenia na talerz dla gości. Dobrze jest sprawdzić ostrość noża w sklepie, o ile pozwolą nam na to sprzedawcy. Jeśli nie – musimy iść w inne miejsce, gdyż pewnie wcale nie są to porządne noże, skoro obawiają się oni pokazać ich działanie zaciekawionym klientom. Poza tym nóż powinien dać się naostrzyć. Bez wątpienia nie będzie to tani nóż (np.

Już teraz kliknij ten odnośnik i zweryfikuj u źródła, by mieć całkowitą gwarancję, że jakiekolwiek informacje publikowane na takiej witrynie są wiarygodne.

noże damasceńskie z Japonii), ale po kilku piłowaniach nie stracimy połowy noża. W niedrogich nożach ostrze niezwykle szybko się kruszy, w wyniku czego tak naprawdę wydajemy więcej, ponieważ musimy wymieniać noże praktycznie co chwilę. W nożach istotna jest również ich rękojeść.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Więc czytaj to materace dla dzieci 80×160, na co masz chęć na kolejnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rączka musi być dostosowana do dłoni, tak, aby ręka nie była zmęczona również podczas dłuższego krojenia. Materiał zaś, z którego jest wykonana, nie może powodować potliwości dłoni. Niektórzy mają z tym ogromny problem, dlatego nie warto go jeszcze pogłębiać.

noże ze stali

Autor: Chroma
Źródło: Chroma

Szczególnie popularna jest marka Zwiling. Noże (przykładowo – , które wychodzą z jej produkcji, chętnie kupują fachowi kucharze na całym świecie. Dlaczego? Zwiling stał się niezaprzeczalnym specjalistą w produkcji najwyższej klasy noży, jakie odznaczają się trwałością oraz estetyką. Najbardziej doceniany jest nóż damasceński, ponieważ stal, z której jest wykonany, zapewnia piękny wygląd i trwałość produktu. Dobrze zwrócić uwagę na noże tego producenta, gdyż na pewno nie rozczarują naszych oczekiwań i jeszcze nieraz wrócimy do asortymentu przez niego oferowanego.