Kupujesz meble dla swojej latorośli? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć

pokój dla dziecka
Urządzanie każdego kąta w mieszkaniu stanowi spore wyzwanie, jednak największym jest zorganizowanie pokoju naszej latorośli. Zwłaszcza, gdy już potrafi sama powiedzieć swoje zdanie i nie zawsze zgadza się z naszymi pomysłami. Dobrze jest jej pozwolić na podejmowanie wyborów, w końcu to będzie jej królestwo, jednak jest kilka mebli, jakie bezwzględnie powinny znaleźć się w pokoju dziecka.
Pierwszym z nich są naturalnie kanapy oraz łóżeczka dziecięce.

kolorowy pokój dziecięcy
Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Propozycje sklepów mogą wywołać prawdziwy zawrót głowy, gdyż łóżka dla najmłodszych są różnobarwne i pełne wdzięku, jak również mogą przybierać różnorakie kształty – bez trudności znajdziemy tak samo łóżko dla małego wielbiciela wyścigów sportowych, jak i urokliwej księżniczki, która chce zasypiać pod różowym baldachimem. Rodzice muszą mieć na uwadze materac, który ma zapewniać zdrowy oraz wygodny sen, aby nasza pociecha każdego dnia budziła się z uśmiechem na ustach. Drugim meblem są biurka dla dzieci.

Przydadzą się już przedszkolakowi, który siadając na krzesełku, przy swoim biurku, będzie mógł ćwiczyć z zapałem nowe literki lub [dezynfekcja sklepów – vaco] poczytać książki. Wysokość biura musi być dopasowana do wzrostu kilkuletniego ucznia, podobnie jest z krzesłem. Dziecko nie może siedzieć przygarbione, toteż już od początku troszczmy się o jego odpowiednią postawę. Maluch nie obejdzie się również bez szaf oraz regałów, na których poza ciuchami znajdą się zabawki, książki, a także inne szpargały, jakich dzieci mają tysiące. Najlepiej jest, jeżeli większa część półek może się zamykać, dzięki temu prościej będzie zachować porządek w pokoju. Można również zakupić skrzynki lub pudła służące do trzymania klocków, samochodów lub lalek oraz komfortowe siedziska w formie puf. Jeżeli pójdziemy do sklepu, na pewno znajdziemy jeszcze parę interesujących elementów wyposażenia, które spodobają się i tobie, i twojemu brzdącowi.

Teraz już masz orientację, jakie meble przydadzą się w pokoju dzieci. Zadbaj również o efektowne, miłe dla oka dodatki, jakie sprawią, iż pociecha będzie z radością spędzać w nim czas oraz zapraszać swoich kolegów, by mogli się bawić. Co więcej pamiętaj o jasnym świetle, aby dziecko mogło bez przeszkód odrabiać lekcje i czytać książki, a wieczorem mogło mieć przy łóżku lampkę nocną, która przepędzi złe sny.
Posted in Bez kategorii