Łazienka niebanalna, czyli nie tylko glazura na ścianie

Każdy właściciel mieszkania chce, aby wszystkie pokoje urządzone były w dobrym guście i jednocześnie ciekawie. Wśród pomieszczeń, których urządzenie nie jest proste, znajduje się między innymi łazienka. Wszystko za sprawą zwiększonego poziomu wilgotności powietrza, z którym trzeba się w niej borykać. Mimo to łazienkowe ściany można wykończyć nie tylko znaną od lat glazurą. Bardzo dobrze sprawdza się też fototapeta. Fototapety do łazienki to dzisiaj wiele niebanalnych motywów.

przykładowa fototapeta

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
Stawiając na fototapety do łazienki, powinno się pamiętać przede wszystkim o tym, aby motyw, który znajduje się na nich był dostosowany do kompletnej aranżacji łazienki. Jeśli łazienka urządzona została w stylu morskim, to fototapeta , na której umieszczono morze będzie wyborem idealnym. Można jednak sięgnąć również po rozwiązania pełne kontrastów. W tym przypadku doskonale sprawdzają się najróżniejsze akcenty humorystyczne, które ożywiają łazienkę i sprawiają, że nie będzie ona już nudna. Łazienka jest miejscem, w którym poziom wilgotności powietrza jest większy niż w pozostałych częściach domu.

Mnóstwo ludzi poszukuje fascynujących faktów na ten temat temat. Trafnym pomysłem będzie odwiedzić nasz serwis (https://galeriadecor.pl/wazony-porcelanowe). Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie będziesz żałować!

Jest to jedna z typowych cech tego pomieszczenia, która ma wpływ na wybór tapet. Aby fototapeta nie została szybko zniszczona, koniecznie trzeba postawić na taką, która jest laminowana. Dzięki temu można ją będzie bez szkody dla jej wyglądu nawet myć, kiedy jej powierzchnia się pobrudzi – fototapety do łazienki. Fototapetę można także potraktować jak fotografię. Wystarczy do jej oprawienia użyć antyramy. Wówczas można być pewnym, że wilgoć nie zniszczy tapety i zachowa ona swój świetny wygląd na długo. Jest to te polecane rozwiązanie, jeśli często planujemy zmieniać wystrój pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Tak użytą fototapetę wystarczy bowiem tylko zamienić na inną. Wszystko ekspresowo i bez problemów.

egzotyczna plaża

Autor: Roberto Faccenda
Źródło: http://www.flickr.com
Z uwagi na omawianą już wilgoć w łazience najbardziej sprawdzają się te fototapety, które zrobione zostały na podłożu winylowym. Flizelina laminowana to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. Taki rodzaj materiału powinien być stosowany również wówczas, kiedy zamawiamy fototapetę wykonaną z naszego własnego zdjęcia. Flizelina laminowana nie wciąga wilgoci, a jednocześnie jest bardzo odporna na zarysowania i zadrapania. Przez to dłużej zachowuje nienaganny wygląd. Dzisiaj coraz więcej producentów fototapet decyduje się na laminowanie bez względu na to, jakie jest życzenie klientów. Wliczone jest to po prostu w cenę fototapety. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na mycie powierzchni tapety szmatką, która została zmoczona w wodzie – zobacz więcej. Możliwe jest zastosowanie też detergentów – istotne jest tylko, aby nie były zbyt silne. W przeciwnym razie może bowiem dojść do uszkodzenia powierzchni fototapety. Zniszczeń takich nie można usunąć lub zamaskować.

Wtedy, gdy będziesz szukać analogicznych artykułów, to te wskazówki (http://zielonaprzestrzen.pl/realizacje/zakladanie-trawnikow/) bez cienia wątpliwości okażą się Tobie niezwykle pomocne.

Rozwiązaniem jest po prostu jej wymiana na nową, a to wiąże się z kosztami.