Łazienka w domu – warto poświęcić jej więcej czasu

wanna
Łazienka jest to ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Stąd też często planując budowę, mocno się na nim skupiamy. Zastanawiamy się, jak ma się prezentować. Czy lepszym pomysłem będzie zamontowanie w niej prysznica czy też wanny? W jakiej kolorystyce powinna być ona utrzymana? Jak urządzić małą łazienkę?

jacuzzi
Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Sporym dylematem jest również to, czy powinniśmy zbudować tylko jedną łazienkę, czy może więcej łazienek. W większych domach coraz częściej praktykowana jest właśnie ta druga opcja. Dwie łazienki to z pewnością duża wygoda. Przecież nikt z nas nie lubi stresujących poranków, kiedy wszyscy lokatorzy zbierają się w tym samym czasie do wyjścia i wszyscy chcą w tym samym czasie skorzystać z łazienki. Trzeba jednak też pamiętać, że dwie łazienki to tym samym dwie wanny do czyszczenia i dwa razy więcej powierzchni do mycia.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten link oraz zobacz, jak podszedł do tego zagadnienia inny redaktor w treści (http://lemonroom.pl/fototapety-35-trojwymiarowa.html) swojego artykułu.

Może to zniechęcać, zwłaszcza osoby, które bardzo nie przepadają za sprzątaniem, ale też te, które są pedantyczni i nie zniosą w najbliższym otoczeniu ani jednego grama brudu – kliknij w link.

Problemem bywa także to, czy w naszej łazience ma znajdować się prysznic, czy zamiast niego lepszym wariantem będzie wanna. Najlepiej byłoby rzecz jasna, gdybyśmy mogli zrealizować oba te warianty, ale nie zawsze jest taka możliwość. W takim wypadku prysznic przydałby się nam na co dzień, a wanna do długich gorących kąpieli. Jeśli natomiast nasza łazienka jest z zasady niewielka,
jacuzzi
Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com

możemy tylko pomarzyć o takim rozwiązaniu. Podobnie zresztą jak też jacuzzi, na które większość z nas zwyczajnie sobie nie może pozwolić.

Kolejna sprawa to kolorystyka w łazience. Sporo osób preferuje piękne, kolorowe płytki. W ostatnim czasie modne są także łazienki w stylu skandynawskim. Jednak pamiętajmy, że oprócz estetyki w tym przypadku zdecydowanie warto patrzeć również na tę praktyczną stronę. Pamiętajmy też o tym, że naszą łazienkę będziemy musieli przynajmniej raz na tydzień sprzątać. A jeżeli zdecydujemy się na to, by była w całości biała, będzie to wręcz syzyfowa praca. Na tego rodzaju płytkach i sprzętach widać przecież każdy pyłek, każdy brud. Jednocześnie całkowicie ciemne także nie są najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej zatem, by były to względnie neutralne kolory – w takich również łazienka może być ładna.