Łazienka w domu – warto poświęcić jej więcej czasu

Łazienka jest to ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Stąd też często planując budowę, mocno się na nim skupiamy. Zastanawiamy się, jak ma się prezentować. Czy lepszym pomysłem będzie zamontowanie w niej prysznica czy też wanny? W jakiej kolorystyce powinna być ona utrzymana? Jak urządzić małą łazienkę?

jacuzzi

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Sporym dylematem jest również to, czy powinniśmy zbudować tylko jedną łazienkę, czy może więcej łazienek. W większych domach coraz częściej praktykowana jest właśnie ta druga opcja. Dwie łazienki to z pewnością duża wygoda. Przecież nikt z nas nie lubi stresujących poranków, kiedy wszyscy lokatorzy zbierają się w tym samym czasie do wyjścia i wszyscy chcą w tym samym czasie skorzystać z łazienki. Trzeba jednak też pamiętać, że dwie łazienki to tym samym dwie wanny do czyszczenia i dwa razy więcej powierzchni do mycia. Może to zniechęcać, zwłaszcza osoby, które bardzo nie przepadają za sprzątaniem, ale też te, które są pedantyczni i nie zniosą w najbliższym otoczeniu ani jednego grama brudu – kliknij w link.

Problemem bywa także to, czy w naszej łazience ma znajdować się prysznic, czy zamiast niego lepszym wariantem będzie wanna. Najlepiej byłoby rzecz jasna, gdybyśmy mogli zrealizować oba te warianty, ale nie zawsze jest taka możliwość.

Obecnie oceń ława podnoszona ten artykuł, który jest niezwykle zajmujący. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że faktycznie należy to zrobić!

W takim wypadku prysznic przydałby się nam na co dzień, a wanna do długich gorących kąpieli. Jeśli natomiast nasza łazienka jest z zasady niewielka,

jacuzzi

Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com

możemy tylko pomarzyć o takim rozwiązaniu. Podobnie zresztą jak też jacuzzi, na które większość z nas zwyczajnie sobie nie może pozwolić.

Kolejna sprawa to kolorystyka w łazience. Sporo osób preferuje piękne, kolorowe płytki. W ostatnim czasie modne są także łazienki w stylu skandynawskim. Jednak pamiętajmy, że oprócz estetyki w tym przypadku zdecydowanie warto patrzeć również na tę praktyczną stronę. Pamiętajmy też o tym, że naszą łazienkę będziemy musieli przynajmniej raz na tydzień sprzątać. A jeżeli zdecydujemy się na to, by była w całości biała, będzie to wręcz syzyfowa praca. Na tego rodzaju płytkach i sprzętach widać przecież każdy pyłek, każdy brud. Jednocześnie całkowicie ciemne także nie są najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej zatem, by były to względnie neutralne kolory – w takich również łazienka ( umywalka nablatowa z odpływem z boku ) może być ładna.