Łoża piętrowe dla dzieci będą dobrą alternatywą dla klasycznych łóżek

meble do domu
Okres jesieni i zimy jest dla wielu czasem remontów. Niektórzy właściciele mieszkań chcą nadążyć z remontami przed świętami, by móc w tym czasie świętowania cieszyć się okazałością czterech kątów.

Szukane są komody drewniane z szufladami, materac piankowy czy łóżka piętrowe. W tym tekście będzie podjęta kwestia wyboru łóżek piętrowych do pokoju dziecięcego. Czy warto piętrowe łóżka zakupić? Oto odpowiedź na to pytanie.
stylowa komoda
Autor: xrayspx
Źródło: http://www.flickr.com

Łóżka piętrowe warto kupić, gdy istnieje taka potrzeba.

Zaciekawił Cię ten wątek? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis (http://www.artinhouse.pl/pl/sklep/platnosci), który z pewnością bardzo Cię zaciekawi. Zobacz!

Kiedy owa potrzeba istnieje? Wtedy, gdy mieszkanie posiada niewielki metraż lub gdy rodzina ma mnóstwo pociech. Wtenczas zasadnym wydaje się kupienie łóżek piętrowych i są one wtedy dobrą alternatywą dla łóżek tradycyjnych. Teraz na rynku jest nadzwyczaj szeroki wybór łóżek piętrowych. Tym co je wszystkie obrazuje jest niezwykła praktyczność. W praktyce możemy wyróżnić ich dwa gatunki. Zobacz też

składanie łóżka
Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Do pierwszej grupy zaliczyć powinniśmy te łóżka, które służą tylko do spania. Najczęściej posiadają dwa poziomy, jednak czasem można również spotkać wyższe. W przypadku łóżek posiadających dwa poziomy zaleca się, ażeby młodsze dziecko sypiało na niższym poziomie, a starsze na wyższym. Uniknie się w ten sposób niebezpieczeństwa zagrożenia życia czy zdrowia małego dziecka, które schodząc z góry może się ześlizgnąć z drabinki i upaść. Te łóżka posiadają również różne rodzaje zejść. Może to być tradycyjna drabinka, jednakże też można spotkać sposoby zejść bardziej wymyślne. Otóż twórcy łóżek piętrowych oferują też zejścia w formie zjeżdżalni. Jest to nad wyraz rozrywkowy sposób, który może zmotywować dzieci do wczesnego opuszczenia łóżka, co w innych przypadkach może być bardzo trudne.

Do kolejnej grupy zaliczać powinniśmy łóżka, które służą nie tylko do spania, ale również do pracy. I w tym modelu z reguły łóżko jest u góry, a dół jest zajęty przez biurko, przy którym dziecko odrabia zadania domowe czy spędza aktywnie czas wolny. To rozwiązanie również pomaga opiekunom oszczędzić sporo miejsca w pokoju. Powyższe zalety czynią łóżka piętrowe godnymi uwagi, szczególnie wówczas, gdy ma się zawężoną przestrzeń domową.