Masz dość tapet i malowania ścian? Zdecyduj się na coś odmiennego. Dobrze jest sprawdzić inne propozycje

Jak będziemy mieli już dosyć malowania i tapetowania ścian możemy skorzystać z innego sposobu, na przykład skorzystać z paneli ściennych. W tym temacie istnieje naprawdę spory wybór barw, odcieni i wzorów, więc można je dopasować do każdego wnętrza, stylu mebli lub kafelek w łazience.

Tapicerka

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Panele ścienne tapicerowane są lekkie i łatwe do zamontowania. Każdy z nas, kto nie boi się prac remontowych może spróbować je sam założyć. Zaletą dzisiejszych paneli jest możliwość połączenia ich pod różnorakimi kątami, ponadto inne ich części ozdobne, jak listwy, cokoły albo narożniki pozwalają na ich estetyczne wykończenie. Każdy typ paneli możemy montować z powodzeniem na ścianach betonowych, murowanych, jak również drewnianych. Przy tym, łatwe do założenia są na pewno moduły ścienne tapicerowane, z którymi raczej każdy z nas sobie poradzi.

Panele drewnopodobne zrobione są z płyt MDF, które są pokryte jednostronnie folią dekoracyjną, inaczejdekorem.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to odwiedź www stopnie blokowe strzegom a tam oczekują na Ciebie informacje godne uwagi. Sprawdź je – będziesz bardzo zadowolony!

Dopełnieniem paneli są listwy wykończeniowe z płyty profilowanej MDF, oklejone tymi samymi panelami co folia dekoracyjna. Dobre są do pomieszczeń, które nie są narażone na długotrwałe działanie wilgoci.

Ze względy na wysoką estetykę są idealnym materiałem do wykańczania pomieszczeń mieszkalnych. Są odpowiednią izolacją akustyczną oraz termiczną. Wierzchnia powłoka paneli drewnopochodnych jest odporna na ścieranie oraz zarysowania. Nie potrzeba do niej ani konserwacji, ani malowania. Panele i listwy są proste do utrzymania w czystości. Zakurzone można czyścić ściereczką lub odkurzyć, duże zabrudzenia można usuwać ścierką nasączoną płynem czyszczącym do drewna.

Panele z tworzyw sztucznych robione są w postaci cienkościennych zamkniętych profili wzmocnionych od środka żebrami. Z zewnątrz powierzchnie paneli są pokryte zgrzane na stałe z tworzywem dekoracyjne folie, w jednym odcieniu, lecz także z wybranym wzorem. Panele z PCV są odporne na wodę, dlatego nadają się idealnie do aranżacji kuchni i łazienki.

Są także odporne na oddziaływanie substancji chemicznych, które są zawarte w produktach spożywczych. Nie niszczą się pod wpływem ciągłego mycia z dodatkiem codziennie wykorzystywanych środków czyszczących. Tworzywo z którego są wykonane jest bezpieczne w użytkowaniu w środku takich pomieszczeń jak pralnie albo garaże.