Meble sosnowe w naszej sypialni – z jakiego powodu warto je mieć?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym chcemy całkowicie wypocząć i zregenerować. Zazwyczaj jest to wnętrze bardzo przytulne, gdzie przeżywamy miłe spokojne chwile. Dlatego też tak istotne staje się wyposażenie. Jeżeli chcemy, żeby sypialnia była piękna i dodatkowo niezbyt droga warto kupić meble sosnowe. Jakie są ich mocne strony i co przemawia do ich posiadania?

Po pierwsze należy wspomnieć, że sosny to przeważające drzewa w naszym kraju, dzięki czemu meble z nich wytworzone są stosunkowo tanie w porównaniu do innych rodzajów mebli z drewna. Na przykład łóżko 180×200 to cena mniej więcej 500 zł, natomiast spora komoda – ok. 400. Choć są mniej trwałe od dębowych czy bukowych, to odpowiednio pielęgnowane będą na pewno służyły latami. Pomimo niższej ceny rzeczywiście dobrze wyglądają. Zobacz ofertę łóżek 180×200 (ofertę łóżek 180×200). Dlaczego warto wyposażyć meblami sosnowymi właśnie sypialnie? Głównie z powodu ich nieelektryzowania się. Meble z sosny nie gromadzą dużych ilości kurzu! To doskonały wybór dla chorych na alergię. Dzięki nim sen stanie się zdrowszy. Dodatkowo są one higroskopijne.

Co to tak naprawdę oznacza? Drewno zabiera parę wodną z otoczenia albo oddaje ją, kiedy jest jej za mało. Dzięki temu powietrze zawsze jest dobrze nawilżone. Oprócz tego meble sosnowe są trwałe i sprężyste. Można je nabyć już w kolorze lub surowe i według gustu nadać im właściwą barwę. Doskonale prezentują się także naturalne, pomalowane jedynie lakierem. Meble z sosny są też ekologiczne! Poza tym sprawiają, że sypialnia (zobacz koniecznie – metalowe łóżko idealne do Twojego mieszkania) staje się przytulna, a my lepiej wypoczywamy.

meble w sypialni

Autor: Klose
Źródło: Klose

Aby jak najdłużej cieszyć się doskonałym wyglądem mebli z sosny, należy prawidłowo o nie dbać. W jaki sposób? Po pierwsze powinniśmy prawidłowo dobrać preparaty to czyszczenia. Wszystko zależy od wykończenia. Jeżeli powierzchnie są woskowane doskonałe będą wszelkiego typu mleczka z zawartością wosku i użyć szmatek z bawełny. Gdy meble są polakierowane używajmy preparatów, które posiadają właściwości sprawiające, że powierzchnia się nie elektryzuje. Ochroni to nas przed zbyt dużym gromadzeniem się kurzu. Jeżeli jednakże decydujemy się na tak zwane surowe drewno – niezbędny będzie specjalnie dostosowany olej do drewna.

Jak do nakładać? Trzeba wlać trochę oleju na szmatkę i nakładać go wzdłuż słoi. Dzięki takim zabiegom znikną plamy i zadrapania. Meble sosnowe nie tylko świetnie wyglądają, lecz także są naprawdę niedrogie, a wytrzymałe. Należy jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji.