Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do mieszkania? Jakie rozwiązania mamy do wyboru?

szafka
Dobierają oświetlenie do domu lub mieszkania można mieć nie lada kłopot, bo rynek jest tak bogaty w różne wzory lamp, iż bardzo trudno zdecydować się na odpowiedni model.

szafka
Źródło: flickr.com
W ostatnim czasie coraz więcej ludzi decyduje się na oświetlenie bardziej nowoczesne – oferta. Duża liczba osób rezygnuje ze standardowych, abażurowych lamp na rzecz np. plafonów. Czym jest plafon? Odpowiadając na to pytanie warto powiedzieć, że – jest to płaska lampa, jaka wisi blisko sufitu i po części do niego przylega. Co ciekawe początkowo plafon nie był formą lampy, lecz zwykłej ozdoby sufitowej, dopiero z biegiem czasu odkryto, że dwie funkcje jesteśmy w stanie złączyć w jednym obiekcie. Dzisiaj plafony najczęściej używane są w łazienkach, szczególnie ze względu na niezbyt dużą powierzchnię, jaką zajmują.
pokój

Jednakowoż nie jest to ich wyłączne wykorzystanie. W zależności od wyglądu takiej lampy może zostać ona zamontowana także w pokoju codziennym, salonie, czy sypialni – tutaj bardzo dużo zależne jest od gustów indywidualnych, jakie jak wiemy, są różnorakie. Wiele osób kojarzy plafon wyłącznie z prostym modelem, zrobionym z mlecznego szkła. To jednak błąd. Producenci lamp dysponują różnymi modelami, dodatkowo można zrobić swój własny projekt – tego typu opcję mają już w swojej ofercie niektórzy producenci.

Do salonu czy sypialni najlepszym wyborem będzie plafony z kryształkami, który swoim wyglądem przyćmi niejedną, zwykłą lampę. Wystarczy odrobina kreatywności, by ożywić wnętrze oraz nadać mu wyjątkowego wyglądu – możemy to zrobić, wybierając właśnie taką, kryształową oraz nietypową lampę.