Nagrzewnica powietrza: do czego służy i jak jej używać?

Nagrzewnica powietrza to idealne rozwiązanie do ogrzewania dużych pomieszczeń, tj. hale sportowe, magazyny, szklarnie albo place budowy.
Względnie niedrogie paliwo, łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowania powodują, że nagrzewnica gazowa cieszy się wielką popularnością.

Funkcjonowanie nagrzewnicy gazowej polega na ogrzewaniu powietrza płynącego poprzez urządzenie. Wiatrak, który wchodzi w skład nagrzewnicy, zasysa powietrze do środka urządzenia. W otwartej komorze spalany jest gaz. Po ogrzaniu powietrze wypychane zostaje na zewnątrz. Ażeby narzędzie funkcjonowało poprawnie, konieczne jest zapewnienie mu stałego dopływu powietrza. Istotnymi częściami nagrzewnicy gazowej, prócz komory palenia oraz wentylatora, są też przełącznik termiczny a także termostat przegrzania. Odpowiedzialne są one za blacha ołowiana pracy, dlatego że wyłączają przyrząd w momencie przegrzania. Niezmiernie przydatny jest też termostat pomieszczenia. Dzięki niemu nagrzewnica wyłączy się, gdy powietrze w nagrzewanym wnętrzu osiągnie pożądaną temperaturę. nowoczesne modele nagrzewnic mają także kanały odprowadzające spaliny – wpływa to korzystnie na warunki pracy w ogrzewanym wnętrzu. Przydatne są również pokrętła, za pomocą których płynnie regulować można moc nagrzewnicy. Jeżeli interesuje nas model mobilny, wybierzmy taki, który ma kółka. Dzięki nim przenoszenie przyrządu między odległymi wnętrzami nie będzie stanowiło kłopotu.
Wybór

Nagrzewnica gazowa jest to urządzenie pozwalające na nagrzanie powietrza w ogromnych wnętrzach. Świetnie sprawdza się w halach sportowych, magazynach oraz warsztatach.

Nagrzewnice częstokroć spotykane są również w świątyniach. Warto wyposażyć się w owo urządzenie, jeśli posiadamy szklarnię; przydatne będzie podczas imprez odbywających się pod dużym namiotem, szczególnie w chłodniejszym sezonie.