Prysznic czy wanna – decyzja co do sprzętu a model życia. Społeczne aspekty umeblowania łazienki

Wybór odpowiedniego urządzenia do łazienki zależy nie tylko od wielkości naszego M, ale również od naszych upodobań, a szczególnie od tego w jakim tempie przechodzi nasze życie. A zatem prysznic czy wanna oto jest pytanie? Prysznic jest właściwym wyborem dla niedużych łazienek, należy jednak pamiętać, że jeśli mamy wąskie, ale długie pomieszczenie, a w dodatku jest ono zaopatrzone w okno na całą szerokość ściany, najlepiej włożyć pieniądze w wannę. Natrysk wybierają osoby, które z jednej strony cenią sobie szybkość działania, z drugiej mają na uwadze zachowanie higieny.

wanna

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Jeśli chodzi o ograniczenia czasowe to sprawa jest prosta, szybki poranny prysznic każdego obudzi, względy higieniczne to sprawa całkiem odmienna. Podczas prysznica bieżąca woda spływa równomiernie nigdzie się nie zatrzymując, a brodzik kabiny jest łatwy w czyszczeniu. Trudność może stanowić jedynie sama kabina (niektóre rodzaje posiadają bardzo dużo detali, gdzie może gromadzić się brud i bakterie). W tym przypadku znakomicie sprawdza się odkurzacz pompa ciepła szczecin parowy, który świetnie dezynfekuje sprzęty. Prysznic wybierają zwykle osoby pewne siebie, ceniące sobie swój czas. Wanny to akcesoria dla osób, które lubią odpocząć po długim i męczącym dniu.

Pozwalają na relaks i ochłonięcie dla całego ciała. Interesującym rozwiązaniem są tu wanny narożnikowe, które świetnie sprawdzają się na niedużych powierzchniach. Dzięki temu możemy spotkać je w praktycznie każdym hostelu. Wanny są o wiele trudniejsze w utrzymaniu w czystości i wymianie, natomiast są niezastąpione podczas kąpieli niemowląt (o wiele prościej wykąpać potomka w dużej wannie niż pod natryskiem). Te bardziej są skłonne wybierać osoby niekłótliwe i lubiące ciszę. Jednak jest

wanna

Autor: Madix
Źródło: Madix

też kilka innych rodzajów ludzi.

Rozwiązaniem, które powinno zadowolić osoby nie mogące podjąć decyzji są wanny połączone z prysznicem lub wanny narożnikowe – porównaj informacje. Jednak przy montażu tych urządzeń należy właściwie przeanalizować rozmieszczenie poszczególnych sprzętów w łazience, tak by była ona modna i funkcjonalna. Należy pamiętać, że w łazience musi znaleźć się miejsce nie tylko dla najpotrzebniejszych rzeczy, ale też na część naszego charakteru. Nawet maleńka rzecz może nadać temu pomieszczeniu intymnego charakteru, to może być muszelka z ostatnich wakacji lub flakonik ulubionych perfum.

Nasza łazienka sporo o nas mówi, otwierając jej drzwi możemy zweryfikować nie tylko to czy dbamy o porządek czy też mamy z tym trudności, ale również jak gospodarujemy pomieszczeniem i czasem, czy dbamy o odpowiedni wystrój łazienki, czy może jest ona dla nas po prostu zwyczajnym pokojem użytkowym. Należy popatrzeć na to pomieszczenie z dystansu i zastanowić się co moglibyśmy w nim unowocześnić.