Nowoczesna jadalnia łącząca kuchnię z salonem – jak urządzić wnętrze, aby zachwycało elegancją oraz funkcjonalnością?

W obecnych domach i mieszkaniach ceni się przestronne wnętrza, dlatego kuchnia łącząca się z salonem to aktualnie niejednokrotnie wybierane rozwiązanie. Pomiędzy niniejszymi pomieszczeniami można dobrze urządzić jadalnię ze sporym stołem, przy którym będzie mogła zmieścić się cała rodzina. Jak zaaranżować nadmienione wnętrze, aby było ładnie i wygodnie?

kanapa

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadnicze są meble. Z pewnością nieraz przeglądałeś już meble kuchenne – ceny mogą przerazić, zatem dobrze jest skorzystać z oferty wykonania szafek na zamówienie. Koszty nie będą mniejsze, ale urządzisz kuchnię z pomysłem, dostosowując do jej aranżacji stół z jadalni. Meble powinny być produkowane z odpornych na wilgoć mebli i mieć należytą głębokość.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiony temat, odwiedź serwis nowoczesne lampy do sypialni, gdzie znajdziesz obszerne info. Poszerz swoją wiedzę.

Dobrze jest zamówić obszerniejsze szafy, w jakich poukładamy garnki oraz urządzenia, jakich używamy, gdy chcemy ułatwić sobie pracę, na przykład robot kuchenny do siekania kapusty. Jeżeli chodzi o sam stół, musi zapewniać miejsca siedzące dla każdego z członków rodziny. Najkorzystniej, gdy będzie rozkładany – dzięki temu na przyjęcia czy niespodziewany przyjazd gości miejsc także nie zabraknie – szafy. Jeśli lubimy oglądać telewizor, w części salonowej konieczny będzie stolik RTV. Stoliki RTV powinny być ustawione w miejscu widocznym z jadalni, dzięki temu da się oglądać bądź choć słuchać wiadomości, gdy będziemy jeść śniadanie lub kolację. Dobrze, gdy meble z kuchni, jadalni oraz salonu utrzymane są w jednakowej kolorystyce, wtedy wszystko będzie współgrać ze sobą. Zastanówmy się nad tym kupując wersalki oraz fotele – kliknij tutaj. Oprócz tego znaczenie ma kolorystyka ścian oraz dodatki – na stole każdego dnia powinny stać świeże kwiaty w ładnym wazonie, by spożywanie posiłków przebiegało w przyjemnej atmosferze.

jasne mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
Jadalnia pomiędzy kuchnią a salonem to niebywale praktyczne rozwiązanie, gdyż gotowe potrawy można od razu poustawiać na stole, a salon pozostaje wolną przestrzenią, gdzie można na spokojnie wypić kawę po obiedzie. Poza tym pani domu nie traci kontaktu z domownikami oraz ciągle może patrzeć na mniejsze pociechy, które na przykład odrabiają pracę domową. Warto jest pomyśleć nad opisanym rozwiązaniem we własnym domu oraz urządzić jadalnię w sposób, jaki pasuje naszym gustom. Niewątpliwie nie będziemy żałować podjętych decyzji, a jadalnia będzie nam znakomicie służyć.