Obecne sposobności zmiany wystroju naszych wnętrz

Kuchnia winna być przede wszystkim przestronna i użyteczna, lecz w żadnym razie nie wyłącza to umieszczenia w niej nietypowych ozdób i dekoracji, jakie spowodują, że miejsce zmieni się nie do poznania. Przez mnóstwo lat za bardzo pożyteczne rozwiązanie do kuchni uznawano płytki ceramiczne. Dziś jest sposobność zamienić je na bardziej efektowne panele ze szkła.

szkło

Autor: John Shepherd
Źródło: http://www.flickr.com

Panele szklane do kuchni z Warszawy jest możliwość instalować wprost na otynkowaną ścianę, między szafki kuchenne, w zamian płytek w łazience, czy też jako obraz szklany na ścianę. Dzięki przeznaczeniu podwójnej szyby grafika jest zawsze pewna, nie jest narażona na bezpośrednie wpływy spoiwa, bądź wody. Panel ścienny do kuchni jest tak samo odporny jak płytka, wystarczy przemyć go mokrą ściereczką, ażeby pozbyć się zanieczyszczeń, nie wywołuje też większych trudności przy montowaniu, a wygląda o wiele bardziej efektownie – Zobacz tutaj: artykuł. Panele do kuchni jest możliwość zamawiać w umownym rozmiarze, kolorach, można na nie nadrukować malutkie formy, lub skonstruować z nich niezwykle olśniewającą mozaikę.

Szkło nad blatem w kuchni można przytwierdzić na trzy sposoby, na szynach, na śruby i dystanse, albo na klej. Żeby mieć pewność, że nasze panele będą bardzo dobrze i pewnie zamontowane, warto zamówić usługi szklarskie – tu znajdziesz resztę informacji: usługi szklarskie.

Jeśli szukasz zbliżonych informacji na opisywany temat, to również rzuć okiem na meble antyczne analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Do montażu paneli na szynach jest możliwość kupić gotowy zestaw, w którego zestaw z wyjątkiem szklanych paneli wchodzą listwy montażowe, oraz klipsy montażowe. Dolną szynę przykleja się klejem montażowym do blatu, górną mocuje na klipsach montażowych przymocowanych do ściany kołkami. W tak zamocowane szyny wystarczy wetknąć tafle szkła. Jednakże jest to wykonalne jedynie wtedy, gdy do ściany nad blatem jest dostęp chociaż z jednego boku.

Montaż szkła na klej jest metodą dla tych, którzy nie chcą, żeby było widać jakiekolwiek części mocowania. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych bezbarwnych klejów, miejsca zaklejania są niewidoczne. .

szkło

Autor: Markus Spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy szyby zamontujemy na dystansach, są one dość mocno odsunięte od ściany. Nie można wówczas uszczelnić przerw między szybami, również między szybą a blatem. Musimy koniecznie wybierać szkło bezpieczne (sprawdź przykłady), czy też zbrojone, albowiem w ten sposób zamontowaną szybę łatwiej rozbić. Plusem jest to, że zdołamy pod nią zamontować oświetlenie.