Odkryj sposób na udany sen. Przekonaj się, że i Ty jesteś w stanie budzić się rano wypoczęty i pełen energii.

Sen to niesłychanie ważny czas, w którym odpoczywamy, regenerujemy siły i wracamy do zdrowia. Dowiedz się, co powinieneś zrobić, by Twój sen był głęboki i mocny.

Materac – recepta na zdrowy sen
Jeżeli chcesz kupić nowy materac, powinieneś pamiętać o paru istotnych zasadach. Po pierwsze wiedz, iż wybór odpowiedniego materaca, nie jest taki oczywisty. Na rynku jest sporo ofert. Które z nich są najlepsze?

Kiedy wybierasz doskonały materac musisz wziąć pod uwagę następując czynniki: wzrost, wagę, wiek a także ewentualne schorzenia kręgosłupa. Wiedz, iż jeśli podczas snu ułożenie Twojego ciała będzie nieprawidłowe, najprawdopodobniej po przebudzeniu będziesz odczuwał ból kręgosłupa. Nieodpowiednia pozycja może też być powodować zaburzenia w przepływie krwi.
Podstawową kwestią przy wyborze jest prawidłowe podparcie kręgosłupa. Jeśli nasz kręgosłup będzie miał dobre podparcie, to mamy gwarancję, iż w każdej pozycji, w jakiej się znajdziemy (spanie na brzuchu, na plecach, boku) nasz sen będzie udany.

Czym wyróżniają się poszczególne materace?

Materac

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire

Na rynku mamy duży wybór materaców. Zobacz, jakie produkty jesteś w stanie nabyć w sklepach. Materac sprężynowy bonellowy – jeśli posiadasz konkretną wadę kręgosłupa, zapewne ten oto materac nie zdobędzie Twego uznania. Dzięki swej konstrukcji (na trzon materaca składają się sprężyny w kształcie bonelli) jest wygodny, jednak w trakcie dłuższego użytkowania ulega odkształceniom – .

Materac sprężynowy kieszeniowy – w takim typie materaca odkryjesz pionowe sprężyny obłożone pianką poliuretanową. Materac sprężynowy kieszeniowy jest zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika. Dlaczego? Dlatego, że lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, a więc odciąża kręgosłup. Dodatkowo materac sprężynowy kieszeniowy jest nad wyraz wygodny i bywa, iż jest wykorzystywany w rehabilitacji.

Materac lateksowy – jeżeli pragniesz, aby Twój materac był wytrzymały, to jest oferta dla Ciebie! Materac lateksowy cechuje się dużą odpornością na trwałe odkształcenia. Dodatkowo jest przepuszczalny dla powietrza i wilgoci. Jest w taki sposób skonstruowany, by przeciwdziałać rozwojowi groźnych bakterii. Powinieneś zdawać sobie sprawę, iż ten typ materaca jest bardzo elastyczny (zobacz materac termoelastyczny 80×200) i dlatego świetnie dopasuje się do kształtu ciała, bez względu na pozycję, w jakiej spisz. Materac lateksowy jest idealną propozycją dla dzieci.

Materac piankowy wysoko- i termoelastyczny – to już wyższa szkoła jazdy! Jeśli naprawdę zależy Ci na dobrym produkcie, to wskazany materac piankowy spełni Twoje największe wymagania. Z jakiego względu? Ponieważ perfekcyjnie dopasuje się do Twojego ciała. Gdy zakupisz materac piankowy w Twoim życiu pojawi się znacznie więcej uśmiechu i pogodnych momentów.

Ten materac relaksuje ciało, dobrze wpływa na rozluźnienie mięśni. Musisz zdawać sobie sprawę, że materace z pianki termoelastycznej są czułe na temperaturę ciała. Dzięki swoim właściwościom w miejscu, w którym temperatura wzrasta, poczujesz większe odkształcenie podłoża. Kolejną zaletą tego materaca jest ich lekkość i dobra wentylacja. Materac piankowy wysoko- i termoelstyczny jest znakomitą propozycją, dla tych, którzy wybierają wygodę.