Odnawiając kuchnie warto rozważyć białe meble. Z całą pewnością będzie to modne rozwiązanie.

Odnawiasz kuchnię? Pomyśl nad aranżacją śnieżnobiałej kuchni. Przy wyborze białych mebli optymalnie jest odpuścić wybór z płyt laminowanych, bo one są tanie i nietrwałe. Niezbędność Złączenia tych tworzyw na jej krawędziach sprawia, że tam znajduje się fajne miejsce do zbierania się brudu.

biały stół i krzesła

Autor: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com
Optymalnym konceptem są meble z lakierowanego drewna. Lakier chroni płytę w całości, co sprawi, że będzie łatwiej wyczyścić. Ponadto da efekt meble do jadalni sklep internetowy przed wilgocią. Pomimo ciekawych obawom widoczna część frontów powinna być błyszcząca – dużo prościej z gładkiej nawierzchni sprzątnąć zabrudzenia niż z matowej, która łatwiej zatrzyma brud.

Dla pragnących ożywienia i elegancji w kuchni – rewelacyjnie prezentować się będzie czarny blat. Tego typu blat to na 100% potężne trudność dla każdej pani domu! Czerń jest bowiem totalnie wymagająca – widać na niej plamy i rysy. Idealnie więc wybrać materiał trwały i nietrudny w czyszczeniu. Obecnie najczęściej robione są blaty z konglomeratu – lekkie i tańsze niż zwykły kamień, nie wymagające zabezpieczenia impregnatem.


Ciekawe realizacje takich kuchni zobaczyłam tu:

aranżacja kuchni, białe meble kuchenne

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nieprzepuszczania wody, nie mają one plam (np. kawa, wino). Wielka propozycja marketów pokazuje możliwość wybierania spośród wielu koncepcji tylko w samej palecie czerni, np. jednolitych w kolorze, przez pochlapane (bardziej praktyczne), blaty z połyskującymi cząsteczkami.