Oryginalne sposoby na urządzenie sypialni w salonie.

W każdym mieszkaniu potrzebujemy kącika do snu i wypoczynku dziennego. Co kiedy wielkość naszego domu nie pozwala na stworzenie osobno tych obu przestrzeni? Wtedy musimy je złączyć, choć przecież nigdy nie będzie to rozwiązanie idealne.

Sypialnia

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy nie mamy innego wyjścia stworzyć pokój dzienny typu dwa w jednym, ważnym wyborem będzie tu wybór kompletu wypoczynkowego. Ważne jest, że główny mebel do siedzenia będzie musiał służyć zarówno do siedzenia, jak i do spania i najoptymalniej, by obydwie te funkcje pełnił tak samo dobrze. W hurtowniach mamy bardzo ogromny wybór sof, które wyglądają równie ciekawie jako miejsce na którym siedzimy przed telewizorem jak i rozłożone do spania. Szczegóły na ten temat: sypialnia w salonie.

Meblując taką przestrzeń trzeba zadbać o to by ława nie stała obok kanapy. Należy wybrać ławę maleńką i lekką, by przesuwanie jej nie stanowiło większego problemu. Dwufunkcyjne wersalki, narożniki czy sofy niejednokrotnie są bardzo wygodne do siedzenia.

Czy ta wzmianka wywołała Twoją ciekawość? Jeżeli tak, to poznaj ten bardzo wyczerpujący tekst (https://www.zinstudio.pl/o-mnie/). On bez wątpienia też jest warty poznania.

Inną sprawą jest kwestia, że nie zawsze są one równie wygodne, gdy na nich śpimy. Z tego powodu, kupując ten mebel, trzeba rozłożyć go w sklepie i wypróbować czy nie jest zbyt twardy do spania. Zważmy na to aby łączenia nie odznaczały się, co stanowi częstym problemem w takich rozkładanych łóżkach.

Wtedy oprócz typowych mebli do pokoju gościnnego musimy znaleźć także miejsce na szafę. Powinna być ona dobrze komponująca się do mebli które są głównym elementem pokoju. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się wybór potrzebnych półek z systemu modułowego, tak, aby wszystkie były w podobnym stylu.

aranżacja sypialni w salonie

Autor: Calvado.pl
Źródło: Dekoria.pl
Jak już przedtem pisaliśmy, sypialnia w salonie nie jest zbyt idealnym rozwiązaniem. Wymaga wyważonej aranżacji pomieszczenia, co wcale nie jest łatwe. Warto wtedy poszukać inspiracji w internecie: zajrzyj tutaj.