Oświetlenie dla sklepów

sklep
Kiedy jesteśmy w wielkim markecie czujemy, że to oświetlenie jest dość mocne. Trudno nie ulec też wrażeniu, że w sklepie zdecydowanie każda rzecz wygląda o niebo fajniej aniżeli w domowym świetle czy też zwykłym dziennym świetle. Prawda jest taka, że oświetlenie dla sklepów jest właściwie dostosowane. Wszystko po to żeby wszystkie produkty wyglądały ładniej i żebyśmy z większą chęcią je kupowali. W sklepach spożywczych światła są mocne, a w sklepach z ubraniami bywa przytłumione. Wszystko jest związane z odpowiednim doborem żarówek oraz ogólnej oprawy do światła. Co najważniejsze dla producentów odpowiednia gra światłem wspomaga osiągnięcie upragnionego obrotu.

zakupy w sklepie
Autor: podoboq
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie w sklepach

Jeśli chodzi o grę świateł to jest ona ważna nie jedynie w obrazach wielkich impresjonistów, ale również w sklepach. Jeżeli zaś chodzi o oświetlenie dla sklepów to nie możemy zapominać o tym, że dziś najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie led. Jest to jednak coś innego niż to, które wybieramy do własnych domów, mimo że też ostatnimi czasy i w naszych domostwach stawiamy na oświetlenie ledowe. Wystarczy jednak rozejrzeć się po jakimkolwiek sklepie, by dostrzec, że zdecydowanie oświetlenie w sklepie różni się od domowego. W sklepach najistotniejsze jest odpowiednie wyeksponowanie towaru i nieistotne czy chodzi o owoce, czy o laptopy, pralki, czy ubrania i kosmetyki. Najważniejsze jest, żeby wszystko dobrze wyglądało.

sklep
Autor: Eric Daugherty
Źródło: http://www.flickr.com
Bywa, że czasem takie światło myli klienta, bo wydaje nam się, że kupiliśmy piękne pomarańcze, a w domu wychodzi na to, że wyglądały one pięknie tylko na sklepowej półce, ale cóż, w końcu poza spojrzeniem, klient ma jeszcze możliwość dotknięcia towaru. Pamiętajmy, więc w sklepach, by nim za coś zapłacimy po prostu porządnie daną rzecz sprawdzić. A wracając do wspomnianego światła sklepowego, to powinno być ono naprawdę dobrze usytuowane w innym wypadku sklep zacznie przynosić straty. Z tego powodu tak istotne jest żeby, kiedy rozkręcamy sklep w jakimś pomieszczeniu albo wolnostojącym budynku, musimy upewnić się jaki jest stan świateł. Jeśli wszystko jest okej możemy zostawić stare, jeżeli coś nam jednak nie odpowiada, to powinniśmy zamienić je na oświetlenie ledowe.