Oświetlenie dla sklepów

Kiedy jesteśmy w wielkim markecie czujemy, że to oświetlenie jest dość mocne. Trudno nie ulec też wrażeniu, że w sklepie zdecydowanie każda rzecz wygląda o niebo fajniej aniżeli w domowym świetle czy też zwykłym dziennym świetle. Prawda jest taka, że oświetlenie dla sklepów jest właściwie dostosowane. Wszystko po to żeby wszystkie produkty wyglądały ładniej i żebyśmy z większą chęcią je kupowali. W sklepach spożywczych światła są mocne, a w sklepach z ubraniami bywa przytłumione. Wszystko jest związane z odpowiednim doborem żarówek oraz ogólnej oprawy do światła. Co najważniejsze dla producentów odpowiednia gra światłem wspomaga osiągnięcie upragnionego obrotu.

zakupy w sklepie

Autor: podoboq
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie w sklepach

Jeśli chodzi o grę świateł to jest ona ważna nie jedynie w obrazach wielkich impresjonistów, ale również w sklepach. Jeżeli zaś chodzi o oświetlenie dla sklepów to nie możemy zapominać o tym, że dziś najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie led.

Jeżeli omawiany temat Cię zainteresował i szukasz więcej danych, to pod tym hiperłączem (https://sklep.kunszt.pl/lozka-metalowe-90×200-c-1_5_17.html) odnajdziesz ich bardzo dużo – będą one podobne tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Jest to jednak coś innego niż to, które wybieramy do własnych domów, mimo że też ostatnimi czasy i w naszych domostwach stawiamy na oświetlenie ledowe. Wystarczy jednak rozejrzeć się po jakimkolwiek sklepie, by dostrzec, że zdecydowanie oświetlenie w sklepie różni się od domowego. W sklepach najistotniejsze jest odpowiednie wyeksponowanie towaru i nieistotne czy chodzi o owoce, czy o laptopy, pralki, czy ubrania i kosmetyki. Najważniejsze jest, żeby wszystko dobrze wyglądało.

sklep

Autor: Eric Daugherty
Źródło: http://www.flickr.com
Bywa, że czasem takie światło myli klienta, bo wydaje nam się, że kupiliśmy piękne pomarańcze, a w domu wychodzi na to, że wyglądały one pięknie tylko na sklepowej półce, ale cóż, w końcu poza spojrzeniem, klient ma jeszcze możliwość dotknięcia towaru. Pamiętajmy, więc w sklepach, by nim za coś zapłacimy po prostu porządnie daną rzecz sprawdzić. A wracając do wspomnianego światła sklepowego, to powinno być ono naprawdę dobrze usytuowane w innym wypadku sklep zacznie przynosić straty. Z tego powodu tak istotne jest żeby, kiedy rozkręcamy sklep w jakimś pomieszczeniu albo wolnostojącym budynku, musimy upewnić się jaki jest stan świateł.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło oświetlenie nad lustro do łazienki a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Jeśli wszystko jest okej możemy zostawić stare, jeżeli coś nam jednak nie odpowiada, to powinniśmy zamienić je na oświetlenie ledowe.