Oświetlenie jako najważniejszy element podczas aranżacji mieszkania.

Oświetlenie stało się niezbędnym szczegółem w trakcie wyposażania świeżego domu. Bez światła wykorzystanie przestrzeni życiowej byłoby w znacznym stopniu utrudnione. W mroku nie ma możliwości by przeczytać książkę, przygotować obiad czy nastawić pranie…

Dobierz odpowiednie oświetlenie do roli pomieszczenia

lampa stojąca

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Kuchnia ma za funkcję nie tylko uczestniczyć w przyszykowaniu potraw, przybiera jeszcze zadanie stołówki. W związku z tym oświetlenie kuchni wymaga indywidualnych strumieni światła nad każdym polem, które będzie eksploatowane w trakcie wykonywania gastronomicznych zadań. Właściwie dopasowane oświetlenie odgrywa oprócz tego rolę dekoracyjną i może optycznie powiększyć pomieszczenie.

lampy sufitowe

Autor: Marta Diarra
Źródło: http://www.flickr.com

Przeanalizuj dalsze pokoje

Przy planowaniu oświetlenia w pokojach powszedniego użytku poza oświetleniem głównym, warto nabyć lampy (przejdź lampy norlys) biurkowe (). Lampki biurkowe stawia się po przeciwległej stronie niż dłoń, którą używamy do pisania, zapobiega to padaniu cienia na kartkę podczas notowania czy robienia zadania domowego. Tak usytuowana lampa wypełnia swoją rolę, nie wpływając niekorzystnie na zmysł wzroku. W przedpokoju komfortowym sposobem jest zamontowanie czujnika ruchu.

To rozwiązanie najlepiej zdaje egzamin w dużych lokalach. Przy niewielkim dojściu światła naturalnego pożądane jest intensywniejsze źródło światła sztucznego.galeria (odwiedź nas)Przy oświetlaniu łazienki należy pamiętać, że jest to miejsce w którym występuje podniesiona wilgotność. Aby zachować bezpieczeństwo powinno się kupić tzw. oprawy szczelne, osłaniające przed parą wodną. Zabierając się za pokój dla dzieci włączniki światła wbuduj odpowiednio niżej.

Zobacz też