Płyty pilśniowe – jakie typy są dzisiaj ogólnodostępne w sklepach?

Teraz do wyprodukowania zróżnicowanych wyrobów stolarskich, w tym także do produkowania mebli wykorzystywane są płyty pilśniowe. Jakie są ich typy? Czym one się wyróżniają?

Płyty pilśniowe to obecnie naprawdę chętnie używany materiał do produkcji mebli oraz wyrobów stolarskich.

meble kuchenne

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Do najbardziej popularnych należą płyty MDF. Znaczna część mebli powstaje obecnie właśnie z nich. Oprócz nich niezwykle popularne są płyty HDF. Zobacz: Centrum.Meble.pl. Dostępne ostatnio płyty HDF w większości służą do produkcji bardzo modnych obecnie paneli podłogowych. Rozwój technologi sprawił, że możliwości ich powstawania znacznie się powiększyły. Do niedawana produkowano z nich tylko i wyłącznie panele podłogowe, które mogły być układane tak naprawdę w pomieszczeniach suchych, czyli w salonach, pokojach dziecięcych oraz w sypialniach. Wraz z zastosowaniem nowatorskich technik przy ich tworzeniu powstają w ostatnim czasie panele podłogowe, które można układać też w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza, a więc w kuchniach oraz w łazienkach.

Możliwości zastosowania płyt HDF jest naprawdę więcej. Na etapie produkcji można je wykończyć różnymi laminatami. Dzięki temu mogą powstać z nich nie tylko panele podłogowe, ale również drzwi wewnętrzne,

czerwone drzwi

Autor: russellstreet
Źródło: http://www.flickr.com

wytwarza się z nich również dna szuflad i tylne ścianki mebli. Naprawdę często są one wykorzystane też w charakterze ściennych okładzin. Są niezwykle łatwe w obróbce, dlatego niezwykle chętnie stosują je majsterkowicze. Wyroby z nich wykonane cieszą się wspaniałą popularnością wśród klientów, ponieważ nieprawdopodobnie łatwo można je utrzymać w czystości. Nowe technologie jakie można zastosować do ich produkcji sprawiły, że płyty HDF są odporne na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Nieprawdopodobnie bogata kolorystyka jest ich następną zaletą.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeżeli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na podnoszony wątek, spójrz na informacje (https://www.mig-rolety.pl/zaluzje.html), one z pewnością także przyciągną Twój wzrok.

Współczesne płyty MDF oraz HDF są produktem niezwykle ekologicznym. Ta cecha oraz idealne imitowanie naturalnego drewna i funkcjonalność będą mogły sprawić, że meble, panele podłogowe oraz drzwi wykonane z nowej generacji płyt pilśniowych są najchętniej wybierane przez klientów, którym zależy na ochronie natury. Wybierając wyroby z płyt pilśniowych ochraniamy lasy.